przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 6 maja 2016

Prezydent spotkał się z prezesem Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

  |   Przywitanie Prezesa Azjatyckiego Banku Inicjatyw Infrastrukturalnych przez ministra Krzysztofa Szczerskiego (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezes Azjatyckiego Banku Inicjatyw Infrastrukturalnych spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezes Azjatyckiego Banku Inicjatyw Infrastrukturalnych spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezes Azjatyckiego Banku Inicjatyw Infrastrukturalnych spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Prezes Azjatyckiego Banku Inicjatyw Infrastrukturalnych spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Prezydent RP Pan Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim prezesa Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych (AIIB) Pana Liqun Jina. Rozmowa dotyczyła działalności banku, a także możliwości, jakie dla polskich przedsiębiorców stwarza zaangażowanie w tę inicjatywę, zwłaszcza w kontekście zacieśniania współpracy z partnerami z Azji.

 

Prezydent poinformował ponadto, że w dniu dzisiejszym weszła w życie ustawa o ratyfikacji Umowy o utworzeniu Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych. 

 

Ze swojej strony prezes Liqun Jin podziękował za decyzję polskich władz o zaangażowaniu się w powstanie AIIB, podkreślając, że Polska jest jedynym członkiem-założycielem spośród państw Europy Środkowo-Wschodniej. W jego przekonaniu, dowodzi to wagi, jaką Warszawa przywiązuje do rozwoju relacji gospodarczych z azjatyckimi partnerami.

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.