Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 22 czerwca 2021

Prezydent w Tarchomińskich Zakładach Farmaceutycznych „Polfa”

Prezydent stoi na scenie, za podium, przemawia w letnim namiocie, w tle na ściance grafika okolicznościowa.   |   Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP Warszawa | Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych w TZF „Polfa” S.A. z udziałem Prezydenta RP

– To przełomowa inwestycja w naszym kraju. Nie da się wycenić tego, jak leki tu produkowane przyczynią się do ratowania ludzkiego życia – mówił Prezydent Andrzej Duda, który we wtorek wziął udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych TZF „Polfa” S.A.

 

Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” S.A. – najstarsza firma farmaceutyczna w Polsce – planują tu postawić budynek produkcyjny przeznaczony do wytwarzania nowoczesnych leków onkologicznych i immunosupresyjnych. – Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych ma przyczynić się do tego, że będziemy mieli jeszcze lepsze technologie walki z chorobami onkologicznymi. Cieszę się, że będzie to realizowane w zakładach z pionierską tradycją w zakresie produkcji leków – dodał Andrzej Duda.

 

CAŁA WYPOWIEDŹ>>
 


Przygotowania do budowy nowoczesnej fabryki rozpoczęto w 2018 r. Wartość całej inwestycji to ponad 400 mln zł. Jak podkreślił Andrzej Duda, z jednej strony to ogromna kwota, ale biorąc pod uwagę cele tej inwestycji, „są to żadne pieniądze, bo nie da się wycenić ludzkiego życia”.
 

 

Większość finansowania jest już zabezpieczona, na inwestycję przekazany jest też cały dochód z obecnej sprzedaży leków, płynów do dezynfekcji i maseczek medycznych. Zakończenie prac zaplanowano na marzec 2023 roku.

Poleć znajomemu