przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 29 lipca 2016

Prezydent Duda: jestem tutaj po to, by wam podziękować

  |   - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) - Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP)

Prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości ślubowania przekazał chorążemu polskiej reprezentacji olimpijskiej Karolowi Bieleckiemu biało-czerwoną flagę. - Jestem tutaj po to, by wam podziękować - zwrócił się do zawodników udających się do Rio de Janeiro.

 

- Gratuluję z całego serca wszystkim tych nominacji olimpijskich. Musi to być niesamowite przeżycie móc uczestniczyć w igrzyskach. Trochę zazdroszczę, że nie mogłem powiedzieć także: "ślubuję". To musi być coś niesamowitego być takim zawodnikiem, trenerem, takiej jakości fizjoterapeutą, mechanikiem czy inną osobą współpracującą, aby wywalczyć nominację olimpijską, aby móc wziąć udział w tym największym święcie sportu jaki jest na świecie. Z całą pewnością to niewyobrażalny trud. Cierpienie, czasem ból i tylko czasem przychodzi sukces. Nie wszystkim jest on dany, ale państwu dany jest już w postaci, że jedziecie na igrzyska - powiedział do zebranych Andrzej Duda.

 

Prezydent Duda

 

 

W piątek w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie ślubowała największa grupa sportowców. Byli wśród nich m.in. lekkoatleci z dwukrotnym mistrzem w pchnięciu kulą (Pekin 2008, Londyn 2012) Tomaszem Majewskim, kolarze szosowi i torowi, judocy, wioślarze.

 

- Jestem tutaj nie tylko po to, żeby wam pogratulować, ale jestem też po to, by wam podziękować... Będziecie reprezentować Polskę i Polaków. Ludzie z radością przyjmują to, że reprezentacja jest tak duża. Jest wielka szansa na olimpijskie medale - ocenił prezydent.

 

W imieniu zawodników słowa przysięgi odczytał Tomasz Majewski, dla którego będzie to ostatni występ w igrzyskach. W tym sezonie kończy sportową karierę. (PAP)

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.