przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 17 września 2015

Wiceprezydent Brazylii z wizytą w Pałacu Prezydenckim

  |   Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii Spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem Brazylii

O współpracy gospodarczej, naukowej, kwestiach Polonii oraz polityce klimatycznej rozmawiał w czwartek prezydent Andrzej Duda z wiceprezydentem Brazylii Michelem Temerem.

 
Podczas rozmowy prezydenci podkreślali konieczność dalszego rozwijania kontaktów gospodarczych. Zgodzili się też w kwestii  kontynuowania współpracy w dziedzinie nauki i technologii. W ramach brazylijskiego programu „Nauka bez Granic” w tym roku po raz pierwszy naukę na polskich uczelniach podejmie w tym roku 30 studentów brazylijskich.
 
Polski prezydent dziękował za przyjmowanie na przestrzeni lat polskich emigrantów.  Jak wskazywał prezydent Temer, wielu wybitnych Brazylijczyków ma polskie korzenie, m. in. brazylijski Minister Obrony Narodowej Jacques Wagner oraz Ricardo Lewandowski, Prezes Sądu Najwyższego Brazylii.
 
Prezydent Temer oficjalnie zaprosił Pana Prezydenta Andrzeja Dudę do złożenia wizyty w Brazylii podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku.

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.