Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 17 września 2015

Z przewodniczącym Rikstagu o współpracy i kwestiach bezpieczeństwa

  |   Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu Spotkanie prezydenta z przewodniczącym Rikstagu

W czwartek prezydent Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przewodniczącym szwedzkiego parlamentu Urbanem Ahlinem. Głównym tematem rozmowy było zacieśnienie współpracy bilateralnej i regionalnej oraz kwestie bezpieczeństwa.

Przewodniczący Rikstagu zapewnił, że wszystkim siłom politycznym w Szwecji zależy na pogłębieniu współpracy dwustronnej z Polską. Pozytywnie odniósł się też do deklaracji Prezydenta Dudy o chęci zwiększenia aktywności Polski w regionie bałtyckim.

Rozmówcy zgodzili się, że potrzebne jest dalsze wsparcie dla państw Partnerstwa Wschodniego, w tym Ukrainy i Gruzji, w procesie integracji z Europą oraz konieczne jest zachowanie jedności w odniesieniu do konfliktu na Wschodzie.

Poleć znajomemu