Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 28 września 2016

Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO

  |   Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP) Prezydent z ekspertami o realizacji postanowień szczytu NATO (fot. Andrzej Hrechorowicz / KPRP)

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w środę z przedstawicielami polskich ośrodków analitycznych o realizacji postanowień szczytu NATO w Warszawie. Na nieformalne spotkanie do Pałacu Prezydenckiego zaproszeni zostali szefowie think tanków specjalizujących się w sprawach bezpieczeństwa i polityki zagranicznej.

 

W opinii Prezydenta RP instytucje te odegrały ważną rolę w przygotowaniach do szczytu. Zarówno uczestnicząc w debacie publicznej na temat polskich oczekiwań, jak i prezentując oraz promując polskie stanowisko wśród zagranicznych środowisk eksperckich i opiniotwórczych.

 

Ośrodki analityczne są również istotnym elementem mogącym wspierać cele polskiej polityki związanej z realizacja postanowień szczytu, szczególnie dotyczących wzmocnienia wschodniej flanki NATO. Dlatego też prezydent w czasie spotkania podkreślił, że jest zainteresowany ich aktywnością na tym polu, a także wszelkimi przedstawianymi przez nie analizami, opiniami i ocenami.

 

Należy przy tym zaznaczyć, że dla prezydenta Andrzeja Dudy – jako gospodarza warszawskiego szczytu NATO – wdrażanie jego postanowień jest obecnie jednym z priorytetów podejmowanych działań.

 

W spotkaniu uczestniczyli także szef BBN minister Paweł Soloch oraz minister Krzysztof Szczerski.

Poleć znajomemu