przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 6 października 2016

"GPW jest symbolem polskiego sukcesu przemian"

  |   Prezydent Andrzej Duda i Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Małgorzata Zaleska. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda i Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Małgorzata Zaleska. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Uroczysta gala z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Uroczysta gala z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Prezydent Andrzej Duda podczas odbywającej się w Teatrze Wielkim uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Uroczysta gala z okazji 25-lecia GPW. (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest symbolem polskiego sukcesu przemian - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda na uroczystej gali z okazji 25-lecia GPW.

 

>> CAŁOŚĆ WYSTĄPIENIA PREZYDENTA PODCZAS GALI Z OKAZJI 25-LECIA GPW

 

- To był niezwykle symboliczny dzień, kiedy na odnowionym parkiecie warszawskiej giełdy stanęło pierwszych pięć spółek giełdowych i było pierwsze notowanie (...). To był nie tylko dzień, kiedy odnowił się rynek kapitałowy, to był także i wielki symbol" - mówił Andrzej Duda podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie.

 

Jak zaznaczył, pierwsza siedziba GPW mieściła się w gmachu dawnego Komitetu Centralnego PZPR. - To taki chichot historii, że w miejscu, gdzie urzędowało centrum władzy ludowej, która niszczyła wolny rynek, która go w Polsce zlikwidowała, odnowił się rynek kapitałowy.

 

- Dziś warszawska giełda jest czwartą co do wielkości giełdą w Europie, a największą bez wątpienia w Europie Środkowo-Wschodniej. Trzeba powiedzieć, GPW jest symbolem polskiego sukcesu przemian - podkreślił Andrzej Duda. (PAP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.