przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 27 października 2016

Zwierzchnik Sił Zbrojnych z uczniami klas mundurowych

  |   Spotkanie z uczniami klas mundurowych z Sokołowa Podlaskiego. (fot. BBN) Spotkanie z uczniami klas mundurowych z Sokołowa Podlaskiego. (fot. BBN) Spotkanie z uczniami klas mundurowych z Sokołowa Podlaskiego. (fot. BBN) Spotkanie z uczniami klas mundurowych z Sokołowa Podlaskiego. (fot. BBN)

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z grupą uczniów klas mundurowych: II i III technikum o profilu wojskowym i II liceum o profilu policyjnym z Zespołu Szkół nr 1 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim. 

 

Prezydent Andrzej Duda wyróżnił dwoje uczniów: Sylwię Nasiłowską - osiągającą dotychczas bardzo dobre wyniki w nauce oraz Konrada Jakubowskiego, który był tysięcznym uczniem klasy mundurowej, odwiedzącym Pałac Prezydencki i Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. W Pałacu Prezydenckim z uczniami spotkał się także szef BBN minister Paweł Soloch.
 
W siedzibie Biura uczniom przedstawiona została rola i funkcjonowanie BBN. Zaznajomieni zostali także z tematyką bezpieczeństwa na poziomie państwa. Na zakończenie wizyty z uczniami spotkał się gen. bryg. dr Jarosław Kraszewski dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi.
 
Uczniowie z Sokołowa Podlaskiego byli 26. szkołą prowadzącą tzw. „mundurówki”, która odwiedziła Biuro. W sumie, od początku realizacji programu spotkań edukacyjnych (styczeń 2014 r.), BBN odwiedzili uczniowie z 25 szkół, w łącznej liczbie 986 uczniów z  klas: wojskowych, pożarniczych, straży granicznej, policyjnych, kolejowych, służby więziennej, ratownictwa medycznego, personelu pokładowego (stewardes i stewardów), logistyki wojskowej i bezpieczeństwa narodowego. Spotkania te są formą docenienia szkół za podejmowanie problematyki bezpieczeństwa w ramach tworzenia i prowadzenia innowacji pedagogicznej związanej z klasami mundurowymi.
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.