Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 15 grudnia 2016

Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką

  |   Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Para Prezydencka otrzymała od gości prezent (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Wystąpił Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Wystąpił Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Wystąpił Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz J Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP) Dzieci z polskich rodzin z Ukrainy i podopieczni domów dziecka na przedświątecznym spotkaniu z Parą Prezydencką (fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP)

Prezydent RP Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkali się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z dziećmi z polskich rodzin z Ukrainy oraz wychowankami Domów Dziecka z województwa mazowieckiego.

 

Od wizyty w Pałacu Prezydenckim grupa gości rozpoczęła swój tygodniowy pobyt w Polsce w ramach świątecznego projektu edukacyjnego Nasze Dzieci Polska-Ukraina. Program obejmuje trzydzieścioro dzieci i młodzieży w wieku 11-17 lat z polskich rodzin z Ukrainy (ze Lwowa i okolic) oraz dzieci osieroconych ze współpracujących ze sobą na co dzień placówek opiekuńczo-wychowawczych na Mazowszu. Zaplanowano zwiedzanie muzeów, w tym Muzeum Powstania Warszawskiego, Dzień Pełen Sportu na stadionie Legii Warszawa oraz wizytę w Trójmieście. Po nauce lepienia tradycyjnych pierogów oraz dekorowania świątecznych pierników dzieci zasiądą do wigilijnego stołu w Domu Polonii w Pułtusku.

 

Artystyczną oprawę przedświątecznego wydarzenia zapewnił Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie pod dyrekcją prof. dr hab. Krzysztofa Kusiela-Moroza.

 

W spotkaniu uczestniczył Szef Gabinetu Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski oraz Doradca Prezydenta RP Tadeusz Deszkiewicz. Zobacz także: Kancelaria Prezydenta organizatorem przekazania darów dla Polaków na Ukrainie

 

Program jest wspólnym przedsięwzięciem mediów oraz organizacji pozarządowych. Uzyskał też wsparcie m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Poleć znajomemu