Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 30 grudnia 2016

Pogrzeb Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie

  |   Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP) Uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. (Fot. Krzysztof Sitkowski/KPRP)
W w Baniach (Zachodniopomorskie) odbyły się uroczystości pogrzebowe Łukasza Urbana, kierowcy ciężarówki, który zginął w zamachu w Berlinie 19 grudnia. W pogrzebie uczestniczył m.in.  Prezydent RP Andrzej Duda, Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa i Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. Homilię wygłosił bp Henryk Wejman.
 

 
19 grudnia ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum na świątecznym jarmarku w Berlinie. Według ustaleń niemieckich śledczych, ciężarówką kierował 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri; potem został on zastrzelony przez policjantów we Włoszech. W zamachu w Berlinie zginęło 12 osób, a ok. 50 zostało rannych. Polski kierowca ciężarówki, Łukasz Urban, został zastrzelony przez zamachowca. [PAP]
 
Poleć znajomemu