Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 8 stycznia 2017

Prezydent RP został zaproszony na zakończenie Pucharu Świata w skokach narciarskich

Prezydent Andrzej Duda planuje wspólnie z prezydentem Słowenii Borutem Pahorem zamknąć tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w marcu w Planicy - powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski. - Prezydent liczy, że wręczy puchar zwycięzcy Kamilowi Stochowi - dodał.

 

- Prezydent został zaproszony na zakończenie tegorocznego Pucharu Świata do Planicy. To będzie połączone z wizytą oficjalną prezydenta w Słowenii. Trzymamy tym bardziej kciuki za Kamila Stocha, żeby prezydent z tego zaproszenia mógł skorzystać także po to, żeby Kamilowi Stochowi móc wręczyć puchar za zwycięstwo w Pucharze Świata - mówił Krzysztof Szczerski.
 
Jak dodał, prezydent Andrzej Duda przyjął zaproszenie i planuje wspólnie z prezydentem Borutem Pahorem zamknąć tegoroczny Puchar Świata w Planicy. Krzysztof Szczerski zaznaczył, że zaproszenie zostało wystosowane na początku zmagań w Pucharze Świata, "poza kontekstem obecnych zwycięstw Polaków".
 
W 65. edycji Turnieju Czterech Skoczni zwyciężył Kamil Stoch, drugie miejsce zajął Piotr Żyła, a czwarte Maciej Kot. Nigdy wcześniej nie było dwóch polskich skoczków na podium TSC.
38. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich rozpoczął się 25 listopada 2016 w fińskim Kuusamo, a zakończy 26 marca 2017 w słoweńskiej Planicy.
 
(PAP) 
Poleć znajomemu