Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 2 lutego 2017

Spotkanie Prezydenta RP z Henryką Bochniarz

  |   Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Henryką Bochniarz. W spotkaniu uczestniczył także minister Wojciech Kolarski. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Henryką Bochniarz. W spotkaniu uczestniczył także minister Wojciech Kolarski. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Henryką Bochniarz. W spotkaniu uczestniczył także minister Wojciech Kolarski. Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Henryką Bochniarz. W spotkaniu uczestniczył także minister Wojciech Kolarski.

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w czwartek w Pałacu Prezydenckim z Henryką Bochniarz, Przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego.

 

To pierwsze spotkanie Prezydenta z Henryką Bochniarz w roli przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego. Henryka Bochniarz, przedstawicielka organizacji pracodawców, prezydent Konfederacji Lewiatan, objęła funkcję szefowej Rady w październiku 2016 roku.

 

Rozmowa, w której uczestniczył Podsekretarz Stanu w KPRP, Wojciech Kolarski, dotyczyła prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw, zawierającego rozwiązania dla poprawy ochrony praw pracowników sezonowych. Projekt jest obecnie analizowany przez Radę Dialogu Społecznego, a opinia na jego temat ma zostać przekazana do Kancelarii Prezydenta RP w lutym br.


Rada Dialogu Społecznego została powołana przez Prezydenta RP 22 października 2015 r. Stanowi forum dialogu trójstronnego i współpracy strony pracowników, pracodawców oraz rządu. RDS zastąpiła działającą od 1994 r. Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych.

Poleć znajomemu