przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 lutego 2017

Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami Europejskiego Trybunału Obrachunkowego

  |   W spotkaniu uczestniczyli m.in. Klaus-Heiner Lehne, Janusz Wojciechowski oraz Małgorzata Sadurska. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Klaus-Heiner Lehne, Janusz Wojciechowski oraz Małgorzata Sadurska. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Klaus-Heiner Lehne, Janusz Wojciechowski oraz Małgorzata Sadurska. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Klaus-Heiner Lehne, Janusz Wojciechowski oraz Małgorzata Sadurska. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Klaus-Heiner Lehne, Janusz Wojciechowski oraz Małgorzata Sadurska.

W piątek Prezydent RP Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Europejskiego Trybunału Obrachunkowego. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Klaus-Heiner Lehne – Prezes Trybunału, Janusz Wojciechowski – reprezentujący w Trybunale Polskę, oraz Małgorzata Sadurska – Szef Kancelarii Prezydenta.

 

Podczas spotkania rozmawiano na temat działalności Europejskiego Trybunału Obrachunkowego i Najwyższej Izby Kontroli, która – w oparciu o postanowienia Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej – współdziała z Trybunałem.

Europejski Trybunał Obrachunkowy (European Court of Auditors) rozpoczął działalność w 1977 r. Jest jedną z instytucji Unii Europejskiej, a jego głównym zadaniem jest kontrola rozliczeń i wykonania budżetu UE.

 

W skład Europejskiego Trybunału Obrachunkowego wchodzi po jednym przedstawicielu każdego państwa członkowskiego Unii. Siedzibą Trybunału jest Luksemburg.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.