przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 20 lutego 2017

Prezydent rozmawiał z przedstawicielami organizacji prawniczych

  |   Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i ministra Pawła Muchy z przedstawicielami porozumienia samorządów i organizacji prawniczych. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i ministra Pawła Muchy z przedstawicielami porozumienia samorządów i organizacji prawniczych. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i ministra Pawła Muchy z przedstawicielami porozumienia samorządów i organizacji prawniczych. Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i ministra Pawła Muchy z przedstawicielami porozumienia samorządów i organizacji prawniczych.

Prezydent spotkał się w poniedziałek z mec. Maciejem Bobrowiczem - przewodniczącym Porozumienia Samorządów Zawodowych i Stowarzyszeń Prawniczych i dr. Pawłem Skuczyńskim - sekretarzem Porozumienia.

 

Uczestniczący w spotkaniu Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha powiedział, że prezydent zgodził się z przedstawicielami środowiska prawniczego co do potrzeby naprawy wymiaru sprawiedliwości. - Podkreślił, że ta reforma jest konieczna. - To bardzo wyraźnie w trakcie tego spotkania wybrzmiało – podkreślił minister. 

 

Prezydent z uwagą wysłuchał zastrzeżeń przedstawicieli Porozumienia wobec planowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości reformy sądownictwa, w szczególności zmian legislacyjnych dotyczących organizacji Krajowej Rady Sądownictwa. Sam podkreślał zwłaszcza potrzebę naprawy systemu wymiaru sprawiedliwości pod kątem "uwzględnienia interesu społecznego, publicznego i tego, by postępowania sądowe były prowadzone sprawnie, efektywnie". 

 

Zobacz także: "Prezydent chce poznać opinie organizacji prawniczych ws. reformy sądownictwa" Minister Mucha zaznaczył, że prezydent pozytywnie ocenia fakt, że Ministerstwo Sprawiedliwości wyszło z inicjatywą "podjęcia określonych problemów naprawy systemu wymiaru sprawiedliwości".

 

- Dyskusja dotyczyła także obecnego stanu wymiaru sprawiedliwości, problemów jego funkcjonowania, a także organizacji wymiaru sprawiedliwości - poinformował. Jak dodał spotkanie trwało znacznie dłużej niż pierwotnie planowano. - To była dobra, merytoryczna rozmowa – ocenił.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.