Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 27 lutego 2017

Nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego złożył ślubowanie

 

Prezydent Andrzej Duda przyjął w poniedziałek ślubowanie od sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka. Nowy sędzia TK został wybrany przez Sejm RP uchwałą z dnia 24 lutego 2017 r. 

 

Grzegorz Jędrejek, dr hab. nauk prawnych, profesor UKSW w Warszawie, doktoryzował się w 2002 r., w 2011 r. obronił pracę habilitacyjną. Jest autorem ok. 200 publikacji z zakresu prawa cywilnego, postępowania cywilnego, prawa pracy i historii prawa. Zobacz także: Wystąpienie podczas uroczystości złożenia ślubowania przez sędziego TK Grzegorza Jędrejka
 
Od 2005 roku jest zatrudniony na Wydziale Prawa i Administracji UKSW. Od 2012 r. jest profesorem nadzwyczajnym w UKSW i kierownikiem Katedry Postępowania Cywilnego. Od 2003 roku jest zatrudniony w Sądzie Najwyższym.
 
W uroczystości uczestniczyli Szef Kancelarii Prezydenta RP Małgorzata Sadurska, Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski i minister Krzysztof Szczerski. (inf. własna, PAP)
  |   Uroczystość złożenia ślubowania przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka Nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego złożył ślubowanie Nowy sędzia Trybunału Konstytucyjnego podpisuje rotę ślubowania Wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy Wystąpienie Prezydenta RP Andrzeja Dudy Uroczystość złożenia ślubowania przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka Uroczystość złożenia ślubowania przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka Prezydent Andrzej Duda i sędzia Grzegorz Jędrejek Prezydent Andrzej Duda i sędzia Grzegorz Jędrejek Uroczystość złożenia ślubowania przez sędziego Trybunału Konstytucyjnego Grzegorza Jędrejka
Poleć znajomemu