Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 7 marca 2017

"Pomoc dociera do ludzi, którzy zasłużyli na solidarność i pamięć"

  |   Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Podsumowanie roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Andrzej Duda na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie

Uroczystość podsumowująca rok Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie odbyła się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy. Kancelaria Prezydenta RP organizowała przekazywanie darów dla Polaków na Ukrainie i Litwie.


- Akcje pomocowe dla Polaków na Wschodzie docierają do ludzi, którzy zasłużyli na solidarność i pamięć - powiedział prezydent Andrzej Duda. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda zachęcała do udziału w akcji wielkanocnej skierowanej do polskich rodzin w obwodzie żytomierskim na Ukrainie.


Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP na podsumowaniu roku Akcji Pomocowych dla Polaków na Wschodzie Prezydent Duda podkreślał, że nie jest to pomoc, lecz wyraz wdzięczności i solidarności. Jak zaznaczył, pomoc dociera do ludzi, którzy zasłużyli na solidarność i pamięć. - Do ludzi starszych, którzy bardzo często już dzisiaj nie są w stanie nawet podnieść się z łóżka, którzy są często złożeni już chorobami, złożeni tym, że są w podeszłym wieku, ale to oni tę polskość przez całe lata w sobie przenieśli - mówił.


 

Pierwsza Dama zachęcała do przyłączenia się do kolejnej akcji wielkanocnej. - Planujemy już następny transport z pomocą, która tym razem trafi do Polaków z Dołbysza i okolic. Są to małe wioski zamieszkałe przez polskie rodziny w obwodzie żytomierskim. Pomoc ta trafi też do przedszkola, które jest prowadzone przez polskich księży - mówiła Agata Kornhauser-Duda.


Szef Gabinetu Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, który w Kancelarii Prezydenta odpowiada za sprawy polonijne, powiedział PAP, że do tej pory zorganizowano cztery transporty ze wsparciem dla Polaków na Wschodzie; trzy były skierowane do tych, którzy mieszkają na Ukrainie, czwarty do domu dziecka na Litwie.

 

We wtorkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim wzięła udział także Polonia z miejscowości, do których trafiła pomoc. Zaśpiewał m.in. chór "Sursum Corda" z Kamieńca Podolskiego pod kierownictwem Stanisława Nagórniaka. (PAP,  inf. własna)

Poleć znajomemu