przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 7 marca 2017

Wspomnienie generała J. Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa”

  |   Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem” Prezydent RP spotkał się z Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem”

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się we wtorek w Pałacu Prezydenckim z panią Agnieszką Bogucką, która przez kilkanaście lat opiekowała się śp. generałem Januszem Brochwicz-Lewińskim „Gryfem”.

Zobacz także: Wystąpienie na pogrzebie gen. dyw. Janusza Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa” Podczas rozmowy poruszonych zostało wiele wątków dotyczących działalności generała, spraw, w które był zaangażowany do końca swojego życia, jego dokonań oraz postaw patriotycznych i wartości jakim pozostawał wierny.

Jedną z ostatnich wspominanych aktywności "Gryfa" był jego udział w sesji zdjęciowej autorstwa Michała Szlagi, z której portret (wydrukowany w skali nieco większej niż 1:1) został w czasie spotkania przekazany przez p. Agnieszkę Bogucką Prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Prezydent otrzymał także replikę obrazka Jezusa Miłosiernego, który podarowany przez matkę dzień przed wybuchem II wojny światowej towarzyszył generałowi od dzieciństwa oraz książkę Jarosława Wróblewskiego „Gryf. Pałacyk Michla, Żytnia, Wola”.

W spotkaniu uczestniczyła także Izabela Bogucka, Anna Komorowska-Sławiec i Piotr Gajewski – osoby przez wiele lat blisko związane z „Gryfem”, a także szef BBN minister Paweł Soloch.

Zobacz także: Uroczystości pogrzebowe gen. dyw. Janusza Brochwicz-Lewińskiego „Gryfa” Generał Janusz Brochwicz-Lewiński „Gryf” zmarł 5 stycznia 2017 r. Miał 96 lat. Prezydent Andrzej Duda 15 listopada 2015 r. odznaczył „Gryfa” Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.