przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 22 marca 2017

Spotkanie z Premier Beatą Szydło dotyczące polityki europejskiej

Ponad dwie i pół godziny trwało robocze spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy z Premier Beatą Szydło dotyczące polityki europejskiej. W spotkaniu uczestniczyli także minister Konrad Szymański i prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Prezydent i premier omówili propozycje zapisów deklaracji politycznej, która ma być przyjęta podczas jubileuszowego posiedzenia Rady Europejskiej w Rzymie. Przedyskutowano także treść polskich propozycji do tej deklaracji.

 

Prezydentowi zależy na tym, aby Polska była aktywnym i pozytywnym współtwórcą kompromisowego dokumentu odnoszącego się do głównych wyzwań stojących przed UE. Dla Prezydenta RP najistotniejsze jest, by w dokumencie tym znalazło się silne odwołanie do potrzeby europejskiej jedności, lojalnej współpracy państw europejskich zgodnie z zapisami traktatowymi Unii oraz poszanowania demokratycznej woli obywateli poprzez zwiększenie ich udziału we wspólnych decyzjach.

 

Prezydent podkreślił też kluczową rolę wspólnego rynku opartego na swobodach gospodarczych, jako jednego z fundamentów europejskiej jedności.

 

Rozmowa z premier Szydło dotyczyła szerokiej panoramy zagadnień europejskich, zarówno w kontekście ostatniego posiedzenia Rady, wyborów w krajach europejskich, Brexitu, jak i najważniejszych polityk unijnych.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.