Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 marca 2017

Prezydent RP z Małżonką przyjęli Parę Książęcą Liechtensteinu

  |   Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze (fot.Robert Gardziński/ Ambasada Szwajcarii) Spotkanie Pary Prezydenckiej i Pary Książęcej w Belwederze

Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda przyjęli w Belwederze na prywatnym spotkaniu Parę Książęcą Liechtensteinu: Księcia regenta Alojzego z Małżonką Księżną Zofią.

 
Książę regent  Alojzy i Księżna Zofia przebywają w Polsce z wizytą prywatną. Spotkanie miało więc charakter kurtuazyjny. 

 

Liechtenstein to niewielkie górskie państwo w Europie Zachodniej, położone między Austrią i Szwajcarią. Nie jest członkiem Unii Europejskiej, ale należy do Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen.

 

Ustrój Liechtensteinu to monarchia konstytucyjna. Formalnie głową państwa jest Książę Jan Adam II. Bieżące sprawy polityczne podlegają następcy tronu Księciu Alojzemu. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu