przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 11 kwietnia 2017

Spotkanie Prezydenta RP z Marszałkiem Senatu i Ministrem Zdrowia

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się we wtorek ze Stanisławem Karczewskim Marszałkiem Senatu RP, Konstantym Radziwiłłem Ministrem Zdrowia oraz Bolesławem Piechą posłem do Parlamentu Europejskiego.

 

Przedmiotem spotkania była dyskusja dotycząca Ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która oczekuje na podpis prezydenta. Szczególną uwagę zwrócono na skutki jej wprowadzenia dla pacjentów, kadr medycznych oraz funkcjonowania szpitali w tak zwanej sieci.

 

Prezydent Andrzej Duda i jego goście omawiali także nowe regulacje dotyczące poziomów referencyjności oraz problemów związanych z dostępem i czasem oczekiwania pacjentów na wybrane świadczenia zdrowotne. Analizowali skutki krótko i długoterminowe nowego, ryczałtowego finansowania szpitali, kompleksowość i koordynację świadczeń medycznych.

 

Prezydent RP zwrócił szczególną uwagę na zabezpieczenie dostępu do leczenia dla osób w podeszłym wieku oraz dzieci i na funkcjonowanie szpitali monoprofilowych w świetle planowanych zmian.

 

Rozmówcy poruszyli także kwestie związane z bieżącym funkcjonowaniem ochrony zdrowia, planowaną likwidacją NFZ i sposobu finansowania procedur medycznych w nowym modelu. Zwrócili uwagę na konieczność głębokich zmian organizacyjnych w leczeniu pacjentów onkologicznych.

 

W spotkaniu uczestniczyli także Paweł Mucha Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta, Sekretarz Stanu w KPRP, Konrad Dziobek Doradca Prezydenta i Sekretarz Narodowej Rady Rozwoju oraz Piotr Czauderna Koordynator Sekcji Ochrona Zdrowia NRR. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.