przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 11 maja 2017

Prezydent powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko Sekretarza Stanu w KPRP

  |   Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Prezydent Andrzej Duda powołał Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

Prezydent Andrzej Duda powołał w czwartek Krzysztofa Łapińskiego na stanowisko Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Nowy minister będzie odpowiadał za kontakty z mediami.

 

- Panie ministrze, cieszę się, że wchodzi pan dzisiaj do grona moich najbliższych współpracowników. Znowu, bo przecież znamy się od wielu lat i pracowaliśmy już ze sobą - zwrócił się prezydent do Krzysztofa Łapińskiego. - Jestem wdzięczny panu ministrowi za podjęcie tej decyzji, ważnej decyzji życiowej, decyzji o zmianie miejsca służby dla Rzeczpospolitej. To z całą mocą chcę podkreślić, że pan minister służy Rzeczypospolitej, służy naszym rodakom od lat, ostatnio w polskim Sejmie, a teraz, dziś, rozpoczyna pan swoją służbę dla Rzeczypospolitej w Kancelarii Prezydenta, tutaj, jako jeden z najbliższych współpracowników głowy państwa - powiedział prezydent.

 

Zaznaczył, że podjęcie przez Krzysztofa Łapińskiego obowiązków w Kancelarii Prezydenta związane było z decyzją o złożeniu przez niego mandatu poselskiego. - Jednocześnie mam nadzieję, że pańscy wyborcy tę decyzję rozumieją i że przyjmują ją z akceptacją, jako że służyliśmy zawsze Rzeczypospolitej, postrzegając ją tak samo. I w jakimś sensie mogę powiedzieć, że pańscy wyborcy, to także zapewne w większości moi wyborcy – mówił prezydent Andrzej Duda.

 

Podkreślił, że Krzysztof Łapiński będzie go teraz wspierać "swoją wiedzą i swoimi umiejętnościami". - Jest pan człowiekiem nie tylko doskonale przygotowanym do wypełniania roli ministra w Kancelarii Rzeczpospolitej, ale ma pan też i konieczne doświadczenie – dodał prezydent. 

 

Jeszcze przed oficjalnym objęciem funkcji rzecznika Prezydenta RP Krzysztof Łapiński tak tłumaczył swoje nowe obowiązki: - Moim zadaniem będzie przede wszystkim zbudowanie dobrych relacji ze światem mediów, przede wszystkim po to, by w sposób kompetentny i obiektywny pokazywać działalność prezydenta na wszelkich polach: krajowym i zagranicznym – podkreślał. 

 

W uroczystym powołaniu Krzysztofa Łapińskiego na urząd Sekretarza Stanu uczestniczyli m.in. ministrowie Małgorzata Sadurska, szef Kancelarii Prezydenta RP, Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta, Paweł Mucha Zastępca Szefa KPRP.

 

Krzysztof Łapiński  jest z wykształcenia politologiem; ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW. Związany z PiS od 2002 r ; był m.in. pracownikiem biura prasowego klubu parlamentarnego PiS. W 2014 r. pełnił funkcję zastępcy rzecznika PiS. Był w sztabie przygotowującym kampanię wyborczą prezdenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło w 2015 r.

 

W 2015 r. zdobył mandat posła w wyborach do Sejmu startując z okręgu pilskiego. Dwukrotnie był radnym warszawskiej dzielnicy Praga Południe.

 

Nominacja na Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta wiąże się z utratą przez Krzysztofa Łapińskiego mandatu posła, którego - zgodnie z konstytucją - nie można łączyć z zatrudnieniem m.in. w Kancelarii Prezydenta RP. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.