Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 23 maja 2017

Paweł Mucha pełnomocnikiem ds. referendum

Moim pełnomocnikiem powinien być jeden z najbliższych współpracowników, a zarazem doświadczony prawnik, pan Paweł Mucha - ogłosił prezydent Andrzej Duda

Pełnomocnikiem ds. referendum konsultacyjnego dotyczącego konstytucji będzie wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Prezydent oświadczył podczas spotkania z prasą, że pełnomocnik ds. referendum konsultacyjnego dotyczącego konstytucji zostanie powołany w najbliższych dniach.

 

- Po rozważaniach stwierdziłem, że moim pełnomocnikiem powinien być jeden z najbliższych współpracowników, a zarazem doświadczony prawnik, posiadający także i doświadczenie w pracy praktycznej, prawniczej, w zawodzie adwokata - pan Paweł Mucha - powiedział Andrzej Duda.

Zobacz także: Prezydent: Powstanie zespół ds. przeglądu prawa samorządowego

Prezydent podczas uroczystości w święto Konstytucji 3 maja, zapowiedział, że chce, aby w sprawie konstytucji odbyło się w przyszłym roku referendum - gdy przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

Według prezydenta, Mucha jako jego pełnomocnik będzie się zajmował koordynacją działań konsultacyjnych związanych z przyszłym referendum. - Pan minister stwierdził, że się tego zadania podejmuje, bo rozmawialiśmy na ten temat - podkreślił.

 

- Coraz więcej podmiotów zgłasza się jako zainteresowanych konsultacjami. Rozmawiałem na ten temat z przewodniczącym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego "Solidarność" z panem Piotrem Dudą. Jest zainteresowanie z jego strony konsultacjami z Solidarnością. Jaką one będą miały formułę, to dopiero ustalimy - dodał prezydent.

 

Poinformował, że zgłaszają się także organizacje pozarządowe, które również chcą brać udział w konsultacjach dotyczących referendum. - Jestem przekonany, że w takiej formule, z szerokim zainteresowaniem ważnych organizacji pozarządowych, które funkcjonują w polskiej przestrzeni państwowej, społecznej do tych pytań referendalnych, ich ostatecznej listy, ich ostatecznego brzmienia dojdziemy. Tak, że ten wniosek zostanie sformułowany i będzie mógł być złożony - zaznaczył prezydent.

 

Minister Paweł Mucha powiedział dziennikarzom, że obecnie trwa etap opracowywania harmonogramu i szczegółowych zasad dotyczących funkcjonowania pełnomocnika ds. referendum konsultacyjnego. (PAP)

Poleć znajomemu