przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 24 maja 2017

Gala Jubileuszowa z okazji 200-lecia Giełdy w Polsce

  |   Prezydent apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki zagraniczne, zwłaszcza te, "które stwarzają możliwości rozwoju". Deklarował ze swojej strony wsparcie. Prezydent apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki zagraniczne, zwłaszcza te, "które stwarzają możliwości rozwoju". Deklarował ze swojej strony wsparcie. Prezydent apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki zagraniczne, zwłaszcza te, "które stwarzają możliwości rozwoju". Deklarował ze swojej strony wsparcie. Prezydent apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki zagraniczne, zwłaszcza te, "które stwarzają możliwości rozwoju". Deklarował ze swojej strony wsparcie. Prezydent apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki zagraniczne, zwłaszcza te, "które stwarzają możliwości rozwoju". Deklarował ze swojej strony wsparcie. Prezydent apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki zagraniczne, zwłaszcza te, "które stwarzają możliwości rozwoju". Deklarował ze swojej strony wsparcie. Gala Jubileuszowa z okazji 200-lecia Giełdy w Polsce
- Mam nadzieję, że te pierwsze 200 lat giełdy będzie oznaczało otwarcie następnych 200 lat, już bez przerw - mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości 200-lecia warszawskiej giełdy. Nawiązał tym samym do faktu, że powstała w 1817 roku giełda nie działała przez cały czas - nie było jej w okresach wojen, a przede wszystkim 45 lat PRL.
 
Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas Gali Jubileuszowej z okazji 200-lecia giełdy w Polsce Andrzej Duda dziękował wszystkim, którzy od 1991 roku przyczynili się do rozwoju GPW i "mieli odwagę ją tworzyć". Dziękował też tym, którzy "pilnowali standardów". Przyznawał, że było "paradoksem" i "chichotem historii", iż w 1991 roku uruchomiono GPW w gmachu dawnego KC PZPR, czyli tam, gdzie walczono z kapitalizmem.

 
Zwracał uwagę, że uroczystość organizowana jest w Galerii Porczyńskich, czyli w budynku, w którym warszawska giełda działała w latach 1828-76.
 
Wymieniał nazwiska "ojców" tamtej giełdy - Ksawerego Druckiego-Lubeckiego i Leopolda Kronenberga, a także współczesnej GPW - Wiesława Rozłuckiego i Lesława Pagę.
 
Zobacz także: Odznaczenia państwowe dla pracowników Giełdy Papierów Wartościowych Prezydent mówił też, że zgromadzony w spółkach giełdowych kapitał to "ogromny potencjał, który buduje silną gospodarkę naszego kraju". Apelował do prezesów spółek giełdowych, by wkraczali na rynki międzynarodowe, zwłaszcza te, które mogą być trudne, ale które zarazem "stwarzają możliwości rozwoju". Wymieniał w tym kontekście Amerykę Południową i kraje afrykańskie. - Chcę z tego miejsca powiedzieć, że jestem gotów do wsparcia - zaznaczył Andrzej Duda. (PAP)

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.