przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 2 czerwca 2017

Amerykańscy studenci w Pałacu Prezydenckim

  |   Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Uuczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017" Prezydent Andrzej Duda i uczestnicy "Stażu Prezydenckiego 2017"

- To dla nas niezwykle ważne, aby młodzi ludzie, którzy stanowią przyszłość Stanów Zjednoczonych, naszego wielkiego partnera, poznawali Polskę - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas spotkania ze studentami z USA, którzy wzięli udział w "Stażu Prezydenckim 2017".

 

Zobacz także: "Chcemy, żeby w Polsce bywała amerykańska młodzież" To była pierwsza edycja akcji, dzięki której amerykańscy studenci mogą zapoznać się z naszym krajem i z jego instytucjami - spółkami Skarbu Państwa oraz międzynarodowymi firmami prywatnymi działającymi w Polsce. W programie stażu przewidziano także atrakcje kulturalne i turystyczne. Młodzi ludzie zwiedzali polskie miasta oraz poznawali polską tradycję i historię.

 

Prezydent dziękował w piątek partnerom akcji m.in. Ministerstwu Spraw Zagranicznych, Krajowemu Depozytowi Papierów Wartościowych i Narodowemu Bankowi Polskiemu, które - jak mówił - "przed młodymi ludźmi otwarły swoje podwoje i życzliwie ich przyjęły, pokazując jak wygląda Polska również od tej strony zarządczej".

 

Zobacz także: Ruszyła I Edycja Stażu Prezydenckiego - Przygotowaliśmy ten program stypendialny, jako takie spotkanie z historią i współczesnością, by młodzież widziała, jak wygląda współczesność wspomnianych instytucji i wielu innych elementów funkcjonowania naszego państwa, ale i widziała też miejsce związane z wielką Polską historią - podkreślił Andrzej Duda.

 

Prezydent wyraził radość, że młodzież z najlepszych amerykańskich uniwersytetów mogła odbyć staż w Polsce. - To dla nas niezwykle ważne, aby młodzi ludzie, którzy stanowią przyszłość Stanów Zjednoczonych - naszego wielkiego partnera - poznawali Polskę - podkreślał Andrzej Duda.

 

Przekonywał, że Polsce zależy na budowaniu, jak najlepszych relacji ze Stanami Zjednoczonymi i - jak stwierdził - wizyta studentów z USA jest tego "elementem".

 

- Liczę na to, że będziecie teraz takimi naszymi młodymi ambasadorami w USA i że z przyjemnością w przyszłości - mam nadzieję nie jeden raz - do Polski jeszcze wrócicie - zapraszał prezydent Duda amerykańskich gości. (PAP, inf. własna)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.