Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 20 czerwca 2017

Udział Prezydenta RP w uroczystej Gali AgroLigi 2016

  |   W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016 W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wziął udział w uroczystej Gali AgroLigi 2016
Dzięki polskim rolnikom Polska jest nie tylko samowystarczalna żywnościowo, ale i rośnie eksport polskiej żywności, który w ubiegłym roku był rekordowy przekraczając 25 mld euro - powiedział Andrzej Duda podczas odbywającej się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego gali AgroLigi 2016.
 

Jak podkreślił prezydent, Polska jest dzisiaj samowystarczalna żywnościowo. Jego zdaniem, jeżeli popatrzymy na skalę europejską, to widać jak duży sukces odnieśli nasi rolnicy, bo eksport żywności od 2004 r. wzrósł sześciokrotnie. Dodał, że w ubiegłym roku wartość eksportu produktów rolnych z Polski osiągnęła rekordową wartość ponad 25 mld euro.

 

 

 

Zobacz także: Uroczysta Gala AgroLigi 2015 z udziałem Prezydenta RP Gratulując laureatom nagród w odbywającym się co roku od ćwierćwiecza konkursie AgroLigi, w którym w tym roku wystartowało ponad 2,5 tys. rolników i firm, prezydent zaznaczył: - Rola, którą w naszym kraju odgrywa rolnictwo jest nie do przecenienia - podkreślił Andrzej Duda, gdyż, jak tłumaczył, rozwój eksportu żywności jest możliwy właśnie dzięki pracy rolników i tym, którzy ich wspierają.
 
Celem konkursu AgroLiga jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. (PAP)
 

 

 

Poleć znajomemu