Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 19 lipca 2017

Spotkanie z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

  |   Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Spotkanie Prezydenta RP z Prezydentem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

W środę, 19 lipca br., Prezydent Andrzej Duda przyjął przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha, który przyjechał do Polski w związku z rozpoczynającymi się jutro we Wrocławiu Światowymi Igrzyskami Sportów Nieolimpijskich. Prezydent RP objął jubileuszową, dziesiątą edycję tej imprezy swoim patronatem.

 

W trakcie spotkania rozmówcy poruszyli temat przyszłości ruchu olimpijskiego, w tym zagrożeń dla jego najważniejszej misji jaką jest gromadzenie sportowców całego świata w pokojowej rywalizacji z poszanowaniem podstawowych zasad przyjaźni, solidarności i fair play. Przewodniczący T. Bach podziękował Polsce za długoletni wkład w prace MKOl i pogratulował sukcesów w organizowaniu tak wielu dużych imprez sportowych. 

 

Poleć znajomemu