przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 24 sierpnia 2017

Prezydent RP spotkał się z Szefem NATO

  |   W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga Politycy odbyli blisko półgodzinną rozmowę w cztery oczy

W czwartek wieczorem prezydent Andrzej Duda przyjął w Belwederze sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga. Politycy odbyli blisko półgodzinną rozmowę w cztery oczy, a następnie przewodniczyli spotkaniu plenarnemu, w którym Prezydentowi RP towarzyszyli minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, szef gabinetu prezydenta, minister Krzysztof Szczerski, oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.

 

Zobacz także: Rozmowa z Jensem Stoltenbergiem m.in. o obecności sił NATO w Polsce "NATO musi dowieść, że jest i będzie żywym, silnym i wiarygodnym sojuszem" Pierwszy dzień Szczytu NATO - RELACJA Rozmowy były okazją do podsumowania stanu implementacji postanowień ubiegłorocznego szczytu NATO w Warszawie oraz przedstawieniu oczekiwań wobec przyszłorocznego spotkania przywódców państw Sojuszu w Brukseli.

 

Prezydent Duda podziękował m.in. za sprawne rozmieszczenie sił Wysuniętej Obecności NATO (eFP – ang. enhanced Forward Presence) w regionie. Rozmówcy zgodzili się, że aktualna sytuacja bezpieczeństwa obliguje do kontynuacji procesu adaptacji Sojuszu i dalszej konsolidacji postawy odstraszania i obrony. Podkreślili znaczenie utrzymywania silnych więzi transatlantyckich i trwałej obecności USA w Europie.

 

Przywódcy rozmawiali także o konkretnych wyzwaniach bezpieczeństwa we wschodnim i południowym sąsiedztwie NATO, w tym o przyszłości relacji z Rosją oraz potrzebie determinacji Sojuszników we wspólnej walce z zagrożeniami terrorystycznymi.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.