Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 września 2017

W poniedziałek posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

W poniedziałek o godz. 12:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

ZAPOWIEDŹ DLA MEDIÓW >> 

Zobacz także: Prezydent zaapelował o wspólne obchody 100. rocznicy Święta Niepodległości W trakcie wydarzenia głos zabierze Prezydent Andrzej Duda. Razem z nim w uroczystości weźmie udział m.in. podsekretarz stanu w KPRP Wojciech Kolarski – pełnomocnik Prezydenta do spraw Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Prezydent Andrzej Duda podpisał 27 kwietnia ustawę, która zakłada powołanie Komitetu Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, złożonego m.in. z prezydenta, marszałka Sejmu, marszałka Senatu i premiera. Ustawa zakłada, że w przygotowaniu Narodowych Obchodów powinny brać udział partie polityczne i inne ugrupowania. WIĘCEJ >> 

 

Celem ustawy o Narodowych Obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP jest stworzenie ram organizacyjnych, które umożliwią przygotowanie uroczystości odbywających się w latach 2017-2021.

Zobacz także: Prezydent powołał nowego Szefa KPRP oraz pełnomocników Po wyrażeniu zgody przez właściwy organ partii lub ugrupowania, udział w pracach Komitetu wezmą przedstawiciele partii politycznych lub ugrupowań, które tworzą klub parlamentarny albo poselski w Sejmie, oraz tych, które w Sejmie obecnej kadencji nie są reprezentowane, lecz którym przysługuje subwencja z budżetu państwa.

 

Poleć znajomemu