Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 4 października 2017

10 najlepszych startupów w Pałacu Prezydenckim PL/ENG

  |   Prezydent Andrzej Duda podczas finału konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Prezydent Andrzej Duda podczas finału konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Prezydent Andrzej Duda podczas finału konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Prezydent Andrzej Duda podczas finału konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Finał konkursu Startupy w Pałacu Globalnie

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wspólnie z Fundacją Startup Poland wyłoniła 10 finalistów konkursu Startupy w Pałacu Globalnie. 4 października w Sali Kolumnowej odbyła się prezentacja zwycięskich projektów.

 

ENGLISH VERSION >> 

 

W wydarzeniu uczestniczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, przedstawiciele funduszy venture capital z Europy i Stanów Zjednoczonych oraz m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i spółek Skarbu Państwa.

 

Zobacz także: Kolejne spotkanie w ramach projektu „Start-upowe Śniadania” Start-up Polska - Wierzę, że dzisiejsze spotkanie w Pałacu Prezydenckim przyczyni się do zawarcia przez startupy kolejnych kontraktów - mówił  prezydent Andrzej Duda. Kontrakty, dodał, dzięki którym "młodzi ludzie będą mieli fundusze, by rozwijać swoje pomysły, tworzyć nowe innowacyjne rozwiązania i budować nowe innowacyjne przedsięwzięcia". PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA >>>

 

- Niektórzy ekonomiści mówią, że doszliśmy do takiego specyficznego momentu w rozwoju gospodarczym, że rynek pracy zaczyna poszukiwać pracownika, a nie jak do tej pory, że pracownik poszukiwał pracodawcy - zwracał uwagę. To jednak będzie powodować, dodał, że "Polska przestaje być państwem taniej siły roboczej", bo "żeby znaleźć pracownika, trzeba będzie mu lepiej zapłacić".

 

 

- A to oznacza dla nas jedno - albo wybijemy się technologicznie i będziemy realizowali rzeczywiście nowoczesną, innowacyjną gospodarkę, która jest innowacyjna na świecie, albo popadniemy w stagnacje gospodarczą - powiedział prezydent. - Ja sobie tego drugiego scenariusza w ogóle nie wyobrażam - podkreślił. 

 

Zobacz także: Wystąpienie prezydenta podczas finału konkursu Startupy w Pałacu Globalnie Dlatego, jak dodał, tak ważna dla niego jest obecność w Pałacu Prezydenckim "i młodzieży, i przedstawicieli funduszy". Prezydent przypomniał, że przedstawiciele startupów towarzyszyli mu w kilku wizytach zagranicznych.

 

Zapowiedział, że kolejne 10 startupów, które zaprezentowały się podczas marcowego spotkania w Pałacu Prezydenckim, udadzą się z nim w najbliższym czasie do Finlandii. - Gdzie, jak państwo wiecie, ta dziedzina gospodarki, ten rodzaj działalności, rozwija się w sposób niesłychanie dynamiczny - zaznaczył prezydent Duda.

 

 

 

 

Podczas III edycji, swoje firmy zaprezentowali przedstawiciele startupów gotowych do ekspansji globalnej. Startupy miały po 4 minuty na zachęcenie (w języku angielskim) potencjalnych inwestorów do wspólnych projektów oraz potencjalnych klientów do zakupu ich produktów/usług. Każdy otrzymał też z rąk Prezydenta RP specjalny paszport uprawniający do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa.

 

Zobacz także: Spotkanie prezydenta z międzynarodowymi funduszami vc Zwycięskie projekty zostały wyłonione m.in. w sektorze energetyki, sztucznej inteligencji, rozwiązań materiałowych, telemedycyny, elektromobilności, nowoczesnej edukacji, blockchain (zawierania, rozliczania i zapisywania transakcji finansowych) czy FinTech (usług finansowych realizowanych za pośrednictwem Internetu).

 

 

 

 

Oto lista 10 wybranych startupów:

Produkt Aisens składa się z sensorów oraz aplikacji mobilnej - sensory pozwalają na efektywną i bezpieczną rehabilitację w każdym miejscu i o dowolnej porze. Jest to odpowiedź na takie problemy jak: długi czas oczekiwania pacjentów na rehabilitację (nawet 6-12 miesięcy w Polsce), brak możliwości skalowania jednoosobowej działalności fizjoterapeuty.

 

Born Electric zajmuje się projektowaniem i budową napędów elektrycznych, systemów zasilania oraz systemów sterowania. Tworzy system napędowy z alternatywnym, innowacyjnym rozwiązaniem sterowania wraz z multifunkcyjną baterią. BE Plug&Drive jest gotowym systemem napędowym zdolnym zastąpić silnik spalinowy w lekkim pojeździe, maszynie czy platformie. System testowany już jest w środowisku elektrycznych gokartów rekreacyjnych i wyczynowych.

 

DrOmnibus tworzy aplikacje wspierające edukację i terapię dzieci ze specjalnymi potrzebami (autyzm, zespół Downa). Aplikacje DrOmnibus składają się z setek i tysięcy zadań, zabranych w atrakcyjne dla dziecka gry oraz system monitorowania postępów i organizer dla nauczyciela/ terapeuty.

 

LGM S.A. rozwija technologię sterowania mocą pozwalającą uzyskać więcej mocy z generatorów energii elektrycznej. Usunięcie ograniczenia z generatorów z magnesami trwałymi, pozwoliło startupowi uzyskać nawet 5 razy więcej mocy niż nominalna. Generatory elektryczne mogą dawać 5 razy więcej energii, lub być 5 razy mniejsze, zapewniając ten sam poziom mocy. Energia może być tańsza i bardziej dostępna.

 

Polska technologia rozpoznawania emocji, m.in. w oparciu o mimikę twarzy - technologia opracowana przez Quantum Lab pomaga klientom rozwijać Customer Experience w różnych obszarach. Stosując zwykłe kamery internetowe i autorski algorytm SI, w czasie rzeczywistym mierzony jest rodzaj i poziom emocji klientów, użytkowników, czy widzów. Tak sprawdzana jest np. jakość obsługi klienta, czy siła przekazu marketingowego. Na świecie jest 10 firm, pracujących nad podobnymi rozwiązaniami - w tym Google, czy Microsoft.

 

Rozwiązania opierają się na opracowanej i rozwiniętej przez zespół metodzie spiekania ceramik pod wysokim ciśnieniem. Ceramiki magnetycznie miękkie wykorzystywane do produkcji cewek wykonywane są z mieszanki żelaza oraz azotku boru. Zmieniając skład mieszanki, możliwa jest modulacja rezystancji oraz poziomu nasycenia indukcji magnetycznej otrzymanych ceramik. Pozwala to na wykorzystanie tych materiałów w szerokim zakresie częstotliwości, zmniejszeniu rozmiarów komponentów z nich 10 wykonanych przy jednoczesnym zwiększeniu transferu energii przez nie oraz zmniejszeniu kosztów ich wytwarzania.

 

Synerise to platforma klasy Revenue Performance Management, która zwiększa efektywność działań marketingowych poprzez personalizowaną komunikację z klientami, realizację kampanii we wszystkich kanałach (online i offline), automatyzację marketingu oraz tworzenie i rozwój programów lojalnościowych. System zbiera i analizuje dane zarówno online (kampanie email, push, sms), jak i offline (wifi, sklepy stacjonarne). Dzięki swojej kompleksowości dostarczone przez nią dane pokazują aktualną sytuację firmy, a w szczególności marketingu i sprzedaży.

 

Oferowane są zdalne konsultacje z lekarzami poprzez video/audio/chat. Klient może kontaktować się z lekarzem poprzez stronę lub aplikację mobilną. Klientami są firmy ubezpieczeniowe, które obniżają koszt wizyty pacjenta u lekarza dzięki telekonsultacjom. Pacjenci nie muszą iść do lekarza, czekać w kolejkach i mogą odbyć konsultację codziennie, nawet w święta i weekendy. Telemedico zbudował też gabinety telemedyczne - dźwiękoszczelny kiosk w którym można odbyć wideokonsultację z lekarzem, a w środku kiosku umieszczone są gabinety telemedyczne, które pozwalają lekarzowi sprawdźić nasze wyniki (ciśnieniomierz, ekg) zdalnie.

 

UnifiedAPI jest firmą specjalizującą się w integracji instytucji finansowych, takich jak banki, fundusze, za pośrednictwem API zgodne z nową dyrektywą PSD2, która wchodzi w życie 2018 roku. UnifiedAPI tworzy market place dla firm technologicznych które potrafią rozwiązywać najbardziej skomplikowane problemy dużych firm finansowych.

 

Spółka Virtual Power Plant Sp. z o.o. (VPPlant) opracowała inteligentne narzędzia pozwalające na dostosowywanie zużycia energii elektrycznej i ciepła w budynkach wielkokubaturowych do ich zmiennego obciążenia przy jednoczesnym zachowaniu odczuwalnego przez ludzi komfortu. Wynikiem uczestnictwa w programach organizowanych przez VPPlant są oszczędności na kosztach energii, a w przyszłości również przychody ze świadczenia usług wobec rynku energii przez aktywnych odbiorców energii.

 

 

Dotychczas KPRP zorganizowała trzy wyjazdy ze startupami:
  • Szwajcaria – obecne były startupy paszportowe: Migam, VoicePIN, Flytech UAV, Kontakt.io, Photon Entertainment.
  • Szwecja – poleciały startupy wyłonione w otwartej rekrutacji, wśród nich nie znalazł się żaden startup z paszportem. Przelot i przejazdy na miejscu zapewniała KPRP, opłata za hotel pozostała w gestii firm. Obecne startupy: Kanbo, BSGroup, Meetingapplication, Corthinx, Techocean, eVici, Histopixel, HussarTech, OneMeter oraz Fundacja Startup Poland.
  • Izrael – startupy paszportowe: Migam, VoicePIN, Flytech UAV, Nexbio, Photon Entertainmen. Do grupy dołączyły startupy, które doleciały we własnym zakresie: AlefBet, SkryBot, G1ant, Saule Technologies.
  • Finałowa „10” z marca 2017 weźmie udział w wizycie Prezydenta w Finlandii w październiku br.

„Startupy w Pałacu” to Wspólny projekt Kancelarii Prezydenta RP oraz Fundacji Startup Poland, którego celem jest promowanie polskich startupów oraz umożliwienie im nawiązania nowych kontaktów biznesowych w kraju i na świecie. Partnerem III edycji jest również Polski Fundusz Rozwoju. 

 

W ramach projektu organizowane są publiczne prezentacje najciekawszych inicjatyw biznesowych przed potencjalnymi inwestorami, szefami spółek skarbu państwa, przedstawicielami instytucji grantowych i organizacji typu venture capital, tzw. aniołami biznesu oraz ambasadorami zagranicznych państw. Dotychczas odbyły się dwa wydarzenia tego rodzaju: „Startupy w Pałacu” – pierwsza edycja we wrześniu 2016 r. oraz „Startupy w Pałacu B2B” w marcu 2017 r. Podobną rolę pełnią organizowane w Pałacu „Śniadania startupowe”.

Poleć znajomemu