przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 1 grudnia 2015

Spotkanie u prezydenta ws. Trybunału Konstytucyjnego

  |   Spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego Spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego Spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego Spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego Spotkanie u prezydenta ws. Trybunału Konstytucyjnego

We wtorek w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie ws. Trybunału Konstytucyjnego, na które prezydent Andrzej Duda zaprosił szefów klubów parlamentarnych, marszałka Sejmu oraz prezesa i wiceprezesa Trybunału. 

 

Do Pałacu Prezydenckiego zaproszeni zostali szefowie klubów: PiS - Ryszard Terlecki, PO - Sławomir Neumann, Kukiz'15 - Paweł Kukiz, Nowoczesna - Ryszard Petru, PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz, a także marszałek Sejmu Marek Kuchciński. W spotkaniu wzięli udział także prezes TK Andrzej Rzepliński i wiceprezes Stanisław Biernat, oraz szefowa Kancelarii Prezydenta wraz z ministrami.

 

Jak powiedziała po spotkaniu minister Małgorzata Sadurska prezydent, zapraszając przewodniczących klubów parlamentarnych i sędziów, chciał zapoznać się z opiniami i porozmawiać na temat sytuacji wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- Spotkanie było bardzo dobre, trwała ożywiona dyskusja. Prezydent zapoznał się z opiniami i analizując ekspertyzy, które są różne, bo spór jest zarówno polityczny, jak i prawny, będzie dokonywał rzetelnej oceny obecnej sytuacji – podkreśliła.

Minister Adam Kwiatkowski dodał, że w opinii wszystkich gości spotkanie było celowe. Jak mówił, zgodnie z zapowiedzią z kampanii wyborczej, Pałac Prezydencki jest otwarty na dyskusje i różne strony sporów mogą prezentować swoje racje.
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.