przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 11 października 2017

Pierwsze posiedzenie Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego

  |   Prezydent Andrzej Duda na inauguracji prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego Prezydent Andrzej Duda na inauguracji prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego Inauguracja prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego Prezydent Andrzej Duda na inauguracji prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego Inauguracja prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego Inauguracja prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego Prezydent Andrzej Duda na inauguracji prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego

O sposobach i metodach prac Zespołu do spraw przeglądu prawa samorządowego rozmawiał prezydent Andrzej Duda z jego członkami na pierwszym posiedzeniu, które odbyło się w środę w Pałacu Prezydenckim.

 

Zgodnie uznano, że zespół powinien kolejno analizować najistotniejsze obszary działania samorządu i rekomendować zmiany w tych obszarach.

 

Zobacz także: Prezydent: Powstanie zespół ds. przeglądu prawa samorządowego Odznaczenia z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego Powołanie Zespołu jest wypełnieniem deklaracji prezydenta Andrzeja Dudy złożonej przedstawicielom organizacji samorządowych na spotkaniu 23 maja 2017 roku i powtórzonej w czasie obchodów „Dnia Samorządu” 29 maja 2017 roku.

 

Z prośbą o jego powołanie zwracali się do prezydenta przedstawiciele korporacji samorządu terytorialnego.

 

Celem Zespołu jest analiza potrzeb samorządu terytorialnego w Rzeczypospolitej Polskiej, wypracowanie rekomendacji oraz koncepcji, które mogą stać się podstawą do opracowania inicjatywy ustawodawczej lub przedstawienie propozycji rozwiązań legislacyjnych, służących optymalizacji obowiązujących rozwiązań prawnych regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego.

 

Nadzór nad pracami Zespołu będzie sprawował Paweł Mucha, Zastępca Szefa KPRP.

 

Przewodniczącym Zespołu został Przemysław Bryksa, Dyrektor Biura do Spraw Narodowej Rady Rozwoju, Samorządu i Inicjatyw Obywatelskich w KPRP. Do jego prac, jako uczestnicy i eksperci merytoryczni, zostali zaproszeni przewodniczący i prezesi organizacji samorządowych oraz ich przedstawiciele. Uczestniczyć w nich będą także reprezentanci sekcji „Samorząd, polityka spójności” Narodowej Rady Rozwoju oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

 

Harmonogram najbliższych posiedzeń zostanie ustalony roboczo pomiędzy Kancelarią Prezydenta RP a przedstawicielami organizacji samorządowych.

(BZ)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.