Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 16 października 2017

Z gubernatorem Nevady o współpracy gospodarczej i badawczo-naukowej

  |   Spotkanie z Gubernatorem Stanu Nevada Brianem Sandovalem Spotkanie z Gubernatorem Stanu Nevada Brianem Sandovalem Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Gubernatorem Stanu Nevada Brianem Sandovalem Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Gubernatorem Stanu Nevada Brianem Sandovalem Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w Pałacu Prezydenckim z Gubernatorem Stanu Nevada Brianem Sandovalem

Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim z Gubernatorem Stanu Nevada Brianem Sandovalem.

 

Była to druga wizyta gubernatora w Polsce (pierwsza odbyła się w 2015 roku). Prezydent Andrzej Duda zaznaczył, że te wizyty są elementem budowania dobrych, szerszych relacji Stanów Zjednoczonych z Polską.

 

Gubernator Sandoval podkreślił swoje zaangażowanie w pogłębianie relacji gospodarczych i badawczo-naukowych z Polską. Potwierdzeniem tego był „Nevada Day” zorganizowany wcześniej tego dnia na SGH w Warszawie i podpisanie umów i listów intencyjnych pomiędzy podmiotami stanowymi a instytucjami naukowymi i ośrodkami technicznymi w Polsce.

 

Polski prezydent i gubernator Nevady rozmawiali o współpracy w dziedzinie innowacyjności oraz o współpracy gospodarczej. (MK)

 

Poleć znajomemu