Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 9 listopada 2017

Koncert z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

  |   Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy” Udział Pary Prezydenckiej w koncercie pt. „Powrócim pełni sławy”

Zobacz także: Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości Dokładnie o godz. 19:18 w Teatrze Polskim w Warszawie rozpoczął się koncert pieśni legionowych „Powrócim pełni sławy”, zorganizowany z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród publiczności zasiedli Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.

 

- Nasza tradycja wspaniale wybrzmiewa w pieśni: żołnierskiej, powstańczej, legionowej, pieśni, która opowiada o polskiej duszy, o tym, co prowadziło młodych chłopaków do walki, po co do niej szli, co wtedy czuli - mówił prezydent w Teatrze Polskim.

 

Przyznał, że niezwykle ceni to odradzający się zwyczaj wspólnego śpiewania, nie tylko w gronie rodziny i przyjaciół, ale że są organizowane spotkania, które "zaczęliśmy nazywać śpiewankami". - Ludzie się jednoczą w tym wspomnieniu naszej tradycji, a jednocześnie jej budowaniu - podkreślił Andrzej Duda.

 

Zobacz także: Belweder był otwarty z okazji Święta Niepodległości "Powrócim pełni sławy" to widowisko multimedialne, podczas którego najbardziej znane pieśni Legionów zaprezentowane zostały we współczesnych aranżacjach w scenografii opartej o technikę uprzestrzenniania zdjęć archiwalnych. Wystąpili m.in. Krzysztof Cugowski, Halina Mlynkowa, Natalia Szroeder, Krzysztof Kiljański, Dariusz Malejonek, Anja Orthodox, Skubas oraz Warszawska Orkiestra Sentymentalna. (KP)

 

 

 

 

 

Poleć znajomemu