przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 10 listopada 2017

Rusza Kalendarz Niepodległości

  |   Egzemplarz Kalendarza Niepodległości, z 1939 roku, przekazało Kancelarii Prezydenta Archiwum Akt Nowych. Egzemplarz Kalendarza Niepodległości, z 1939 roku, przekazano na ręce Ministra Wojciecha Kolarskiego Egzemplarz Kalendarza Niepodległości, z 1939 roku, przekazało Kancelarii Prezydenta Archiwum Akt Nowych. Egzemplarz Kalendarza Niepodległości, z 1939 roku, przekazano na ręce Ministra Wojciecha Kolarskiego. Egzemplarz Kalendarza Niepodległości, z 1939 roku, przekazano na ręce Ministra Wojciecha Kolarskiego. Egzemplarz Kalendarza Niepodległości, z 1939 roku, przekazano na ręce Ministra Wojciecha Kolarskiego.

Już od niedzieli 12 listopada, przez okrągły rok, z inicjatywy Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, każdego dnia, za pośrednictwem  mediów społecznościowych będzie prezentowana kartka z Kalendarza Niepodległości.

 

Unikatowy dziś kalendarz, wydany drukiem w 1939 roku, zawiera 3900 wydarzeń historycznych z lat 1914-1938. Ukazując Polską drogę do Niepodległości jest cennym świadectwem troski o pamięć i  budowanie narodowej  tożsamości.

 

Realizacja projektu zakończy się 11 listopada 2018 roku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Egzemplarz kalendarza, użyczony Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przez Archiwum Akt Nowych, został przekazany na ręce Ministra Wojciecha Kolarskiego -  pełnomocnika Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do spraw Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Profile kalendarza niepodległości można znaleźć pod adresem:

www.facebook.com/kalendarzniepodleglosci

www.twitter.com/kalendarzpl1918

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.