Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 16 listopada 2017

Prezydent zainaugurował "Kongres 590" PL/ENG

  |   "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Prezydent Andrzej Duda otworzył "Kongres 590" Prezydent Andrzej Duda otworzył "Kongresu 590" Prezydent Andrzej Duda otworzył "Kongresu 590" Prezydent Andrzej Duda otworzył "Kongres 590" Prezydent Andrzej Duda otworzył "Kongres 590" Wystąpienie Premier Beaty Szydło "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Prezydent spotkał się z członkami kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Prezydent spotkał się z członkami kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. "Kongres 590" potrwa dwa dni i jest jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce.

ENGLISH VERSION - Od samego początku, pani Premier z rządem, jak i ja, chcemy realizować program dla Polski, który ma pozwolić naszemu krajowi rozwinąć skrzydła - powiedział Prezydent Andrzej Duda, inaugurując "Kongres 590", jedno z głównych tegorocznych wydarzeń gospodarczych w Polsce. CZYTAJ CAŁOŚC>>

Zobacz także: „Do bycia liderem niezbędna jest charyzma.” Spotkanie z „Młodzi 590” Prezydent zwiedził stoiska ubiegłorocznych laureatów Nagrody Gospodarczej

  • Polska przedsiębiorczość skarbem Rzeczypospolitej"

Prezydent zwrócił uwagę, że zdecydowana większość polskiego dobra narodowego jest wypracowywana przez małe i średnie firmy. Wskazał, że nasza przedsiębiorczość rozwija się od 30 lat i jest skarbem Rzeczypospolitej". 

 

 

  • Dobre wynagrodzenie pracownika gwarantem rozwoju polskiej gospodarki"

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas "Kongresu 590" Andrzej Duda podkreślił jednak, że gospodarka nie będzie się dobrze rozwijała, jeżeli pracownik nie będzie godziwie wynagradzany. Zaapelował do przedsiębiorców, aby rozważyli podwyżki płac dla kobiet, które mogą rezygnować z pracy z powodu 500 plus. 

 

- Kiedy pojawił się program 500 plus, niektóre środowiska podniosły lament, że teraz kobiety będą się zwalniały z pracy. Powiedziałem i powtórzę to jeszcze raz: Tak, będą się zwalniały z pracy, w której jest płacone 1,2 tys. zł na rękę miesięcznie. (...)  Trudno mi się dziwić, że kobieta mówi: "To mi w takim razie nie opłaca się zostawić swoich dzieci i pracować za 1,2 tys. zł. To lepiej, żebym poświęciła im czas" - mówił Prezydent.

 

  • „Chcę, abym po pięciu latach prezydentury usłyszał od polskiej rodziny: Nasz poziom życia się podniósł”

Zobacz także: Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP Wystąpienie podczas Gali Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP - Moją wielką ambicją jest to, żebyśmy pod względem płac, a więc poziomu życia rodzin zbliżali się do Europy Zachodniej. Nie będziemy się zbliżali, jeżeli Polska będzie krajem taniej siły roboczej - zaznaczył Andrzej Duda.

 

Jak dodał: - Chcę, abym po pięciu latach prezydentury mógł spojrzeć na przeciętny polski dom, na przeciętną polską rodzinę i usłyszeć: nasz poziom życia się podniósł. Nasz poziom życia podniósł się w stosunku do roku 2015, kiedy został pan Prezydentem i kiedy PiS rozpoczęło swoje rządy - mówił Andrzej Duda. Podkreślił, że jest to dla niego "rzecz najważniejsza". - To jest realizacja społecznej gospodarki rynkowej i takiego podziału dóbr w państwie, że wędrują one faktycznie pod każdy dach .

 
 
  • „Chcemy realizować program, który pomoże rozwinąć Polsce skrzydła” 
- Od samego początku, pani Premier z rządem, jak i ja, chcemy realizować program dla Polski, który ma pozwolić naszemu krajowi rozwinąć skrzydła - zadeklarował Prezydent. Podkreślił, że chodzi o równomierny rozwój Polski. - Pomiędzy tymi regionami, które są już dobrze rozwinięte, a tymi, które do tej pory były zaniedbane, pomijane w programach rozwojowych. 
 
  • Dwa lata rządów PiS pokazały, że możliwy jest wzrost wpływów z VAT"

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że dwa lata rządów PiS pokazały, że absolutnie możliwy jest wzrost wpływów z podatku VAT. Przypomniał rówineż, że "agencje ratingowe na całym świecie podnoszą dzisiaj prognozy rozwoju gospodarczego, wzrostu polskiego Produktu Krajowego Brutto". Potwierdził, że to jest jego "wielka satysfakcja" i podziękował za te wyniki rządowi.

 

  • Rząd ma stwarzać przedsiębiorcom warunki do inwestowania"

Prezydent  zaapelował do rządu o to, aby ten stwarzał takie warunki przedsiębiorcom, które skłonią firmy do zwiększenia poziomu inwestycji.

 

- Będziemy czynili wszystko, żebyście mieli jak najlepsze warunki. Będziemy się z wami spotykali na tego typu kongresach i rozmawiali o perspektywach rozwoju polskiego biznesu - powiedział Prezydent zwracając się do przedsiębiorców, do których apelował o odwagę do inwestowania. 

 

  • Jako Prezydent staram się wspierać polski biznes"

Andrzej Duda zapewnił: -Wspieranie polskiego biznesu jest jednym z priorytetów mojej prezydentury.  - W ramach realizacji polityki zagranicznej postanowiłem postawić na polski biznes, w tym bardzo młody biznes, czyli na start-upy, ale nie tylko. Zauważył, że są na sali przedstawiciele firm, którzy byli z nim w Afryce, w Etiopii, gdzie była mowa o możliwościach rozwojowych.  Poinformował, że umówił się już z ministrem nauki Jarosławem Gowinem na prezentację drugiej ustawy o innowacyjności.

 
 
Wśród uczestników Kongresu 590 znajdują się przedstawiciele wielkiego i małego biznesu, nauki, polityki oraz administracji publicznej. Chodzi o wymianę idei i doświadczeń między środowiskami, które mają wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. PROGRAM PRASOWY>> 

 

Jednym z najważniejszych puktów pierwszego dnia będzie wieczorna Gala XV edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, podczas której Andrzej Duda wręczy zwycięzcom statuetki. Zostaną nimi uhonorowane najlepsze podmioty gospodarcze w kraju - te, które m.in. przyczyniają się do rozwoju Polski, promują ją na arenie międzynarodowej oraz stanowią wzór dla innych firm. Laureatów, spośród nominowanych przez Kapitułę Nagrody, wskazuje Prezydent RP. POZNAJ 18 NOMINOWANYCH >> 

 

"Kongres 590" został objęty przez Prezydenta RP Patronatem Honorowym. ZOBACZ RELACJĘ Z ZESZŁEGO ROKU >> (KP)

Poleć znajomemu