Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 18 grudnia 2017

Para Prezydencka na żołnierskiej Wigilii

  |   Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami Wigilijne spotkanie Pary Prezydenckiej z żołnierzami

Chciałem wam podziękować za cały ten rok oddanej służby ojczyźnie – mówił Prezydent Andrzej Duda na przedświątecznym spotkaniu z żołnierzami w Warszawie. W żołnierskiej Wigilii Prezydentowi RP towarzyszyła Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP podczas żołnierskiej Wigilii Prezydent podziękował żołnierzom za służbę ojczyźnie, za gotowość do obrony granic Rzeczypospolitej i pomocy współobywatelom, a także za gotowość do niesienia bezpieczeństwa innym krajom.

 

- Chciałem wam podziękować za cały ten rok oddanej służby ojczyźnie. Chciałem podziękować z całego serca waszym bliskim za poświęcenie - mówił Andrzej Duda. Zaznaczył, że życzenia kieruje do wszystkich żołnierzy oraz pracowników cywilnych wojska – tych w kraju i tych, którzy "w ramach ośmiu polskich kontyngentów wojskowych służą poza granicami".

 

Prezydent złożył wojskowym życzenia szczęśliwych  świąt oraz "jak najlepszej służby w 2018 r.". Wyraził też nadzieję, że w roku stulecia odzyskania niepodległości polskie wojsko zostanie "w szczególny sposób docenione".

 

- Bo przecież nie kto inny, lecz polscy żołnierze – legioniści, a później ponadmilionowa polska armia ‒ odzyskali ojczyznę po 123 latach zaborów, a później obronili ją i wywalczyli jej granice. Więc jest to rok dla polskiego wojska absolutnie szczególny i mam nadzieję, że w tym właśnie roku 100-lecia niepodległości polskie wojsko zostanie także w szczególny sposób docenione – dodał Prezydent Andrzej Duda.

 

Duszpasterze wojskowi trzech wyznań odmówili modlitwy i poświęcili opłatki.

 

W przedświątecznym spotkaniu wzięli też udział min.: szef BBN Paweł Soloch, I zastępca szefa Sztabu Generalnego WP gen. broni Michał Sikora, dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. Jarosław Mika; obecni byli żołnierze wszystkich rodzajów sił zbrojnych rodzajów wojsk, komendanci i słuchacze szkół wojskowych. (PAP/BZ)

 

 

Poleć znajomemu