przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 11 grudnia 2015

"Wierzę, że będzie to rada prawdziwego, rzetelnego i rzeczywistego dialogu"

  |   Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego Prezydent RP powołał członków Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniem z dnia 9 grudnia 2015 r. powołał w skład Rady Dialogu Społecznego:

 

Przedstawicieli strony rządowej
 
członków Rady Ministrów:

1. Mateusza Morawieckiego – Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rozwoju;

2. Andrzeja Adamczyka – Ministra Infrastruktury i Budownictwa;

3. Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji;

4. Dawida Jackiewicza – Ministra Skarbu Państwa;
5. Konstantego Radziwiłła – Ministra Zdrowia;

6. Elżbietę Rafalską – Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej;

7. Pawła Szałamachę – Ministra Finansów;
8. Krzysztofa Tchórzewskiego – Ministra Energii;
9. Annę Zalewską – Ministra Edukacji Narodowej.
 

Przedstawiciela ministra właściwego do spraw pracy, odpowiedzialnego za dialog społeczny:

10. Stanisława Szweda – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy  i Polityki Społecznej.

 

Andrzej Duda przypomniał podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim w piątek, że Rada Dialogu Społecznego jest nowym ciałem w naszym systemie państwowym, powołanym po to, by zastąpić dawną Komisję Trójstronną, której prace w zasadzie zakończyły się fiaskiem. Zobacz także: Prezydent powołał Radę Dialogu Społecznego

 

- Nie było przez długi czas dialogu pomiędzy przedstawicielami pracodawców, ale przede wszystkim pracowników a poprzednim rządem – zauważył prezydent Andrzej Duda. Dodał, że Rada Dialogu Społecznego, której inicjatorem były strony związkowa i pracownicza, ma ten dialog przywrócić.

 

Prezydent podziękował obecnej na uroczystości premier Beacie Szydło za to, że jej ministrowie tak szybko są gotowi podjąć obowiązki w radzie i że będą w niej pracowali ministrowie odpowiadający za ważne działy administracji rządowej i ważne tematy.

 

- Chciałbym, żeby Rada Dialogu Społecznego była ciałem jak najbardziej otwartym na różne idee, które wynikają z potrzeb i z serca Polaków, nie tylko tych bezpośrednio reprezentowanych w Radzie Dialogu Społecznego, a więc tych, którzy należą do organizacji związkowych czy też organizacji pracodawców, których przedstawiciele w radzie zasiadają, ale także reprezentowanych przez inne organizacje pozarządowe, które będą - wierzę w to - z różnymi postulatami do rady się zwracały. Chciałbym, żeby w tym sensie rada była ciałem otwartym, żebyście państwo też do tej otwartości rady się przyczyniali - powiedział prezydent do nowych członków Rady.


Andrzej Duda mówił, że głęboko wierzy w to, iż po pewnym czasie strony Rady Dialogu Społecznego - rząd, związki zawodowe i organizacje pracodawców - będą miały "poczucie, że słowo dialog w nazwie rady nie jest fałszem, że rada jest radą prawdziwego, rzetelnego i rzeczywistego dialogu". - Dzisiaj Polska bardzo tego potrzebuje, bo to jest prawdziwa droga do naprawy naszego państwa - powiedział prezydent.


Zadeklarował otwartość na wszelkie postulaty Rady. - Jeżeli będzie taka potrzeba, to również jestem gotowy w jakichś pojedynczych posiedzeniach Rady Dialogu Społecznego wziąć udział. Być może taka potrzeba będzie, być może będzie wystarczyło, że będzie mój przedstawiciel. Ja w każdym razie również jestem na współpracę z radą otwarty - powiedział prezydent. Na uroczystości obecna była Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz-Łysik, która jest przedstawicielem Prezydenta RP w Radzie Dialogu Społecznego. Wzięli w niej udział także Szef KPRP Małgorzata Sadurska, Szef BBN Paweł Soloch i ministrowie KPRP.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.