Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 13 stycznia 2018

Pozdrowienia dla uczestników Polskiej Nocy w NBA PL/ENG

 

ENGLISH VERSION >> 

 

Panie i Panowie, Drodzy Rodacy!

 

Z Warszawy, stolicy Polski, pozdrawiam wszystkich zebranych dziś w Waszyngtonie – w biało-czerwonej Capital One Arena. Pozdrawiam Polonię, kibiców o polskich korzeniach i naszych amerykańskich przyjaciół. Serdecznie dziękuję Marcinowi Gortatowi, który wraz ze swoją fundacją po raz siódmy organizuje Polish Heritage Night. To fantastyczna inicjatywa i popieram ją całym sercem.

 

Kochani!

 

Polska świętuje właśnie setną rocznicę odzyskania niepodległości. Doskonale pamiętamy, że w 1918 roku naród amerykański okazał się naszym prawdziwym przyjacielem, a prezydent Woodrow Wilson zażądał utworzenia państwa polskiego w programie pokojowym „14 punktów”. To pomogło nam zwyciężyć w naszej walce o wolność. Dziś także Polska i Stany Zjednoczone, ramię w ramię, stoją na straży bezpieczeństwa naszego kraju i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Gorąco pozdrawiam wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania. A w szczególności gości specjalnych: naszych żołnierzy – weteranów misji w Iraku i Afganistanie – starszego chorążego sztabowego Piotra Maciejewskiego i plutonowego Michała Paćko.

 

Wszystkim życzę świetnej zabawy i wielu wzruszeń.

 

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej 

Andrzej Duda

„Serdecznie dziękuję Marcinowi Gortatowi, który wraz ze swoją fundacją po raz siódmy organizuje Polish Heritage Night. To fantastyczna inicjatywa i popieram ją całym sercem”.

Poleć znajomemu