Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 15 stycznia 2018

„Obywatele różnych wyznań wspólnie walczyli o Polskę”

  |   Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych Spotkanie noworoczne Pary Prezydenckiej z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych

Wiele pokoleń, niezależnie od języka i wiary, wspólnie walczyło o Rzeczpospolitą, o to by Polska była wolna i niepodległa - mówił w poniedziałek Prezydent Andrzej Duda, wskazując, że dziś Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój i możliwość normalnego życia.

 

PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA >>>

 

Prezydent wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział w spotkaniu noworocznym z przedstawicielami religii oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce.

 

Andrzej Duda dziękował zebranym za możliwość spotkania w tak licznym gronie - przedstawicieli różnych związków wyznaniowych, Kościołów, narodów i grup etnicznych, "związanych jednym, najważniejszym elementem - wspólną Rzeczpospolita". - Wielkim symbolem wspólnoty obywateli Rzeczypospolitej są polskie cmentarze wojenne. (…) Są tam groby z krzyżem i łacińskim, i prawosławnym, i z półksiężycem, i z gwiazdą Dawida. I ci żołnierze leżą obok siebie, tak jak walczyli razem" - wskazywał.

 

Prezydent podkreślał, że Polska zapewnia bezpieczeństwo, spokój, możliwość normalnego życia. - Oto właśnie walczyli - żeby była wolna, żeby była niepodległa, żeby była suwerenna – zaznaczył. (KP/PAP)

 

Poleć znajomemu