Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 30 stycznia 2018

Spotkanie Prezydenta RP z przedstawicielami Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku

  |   Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą Przedstawiciele Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku na spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent Andrzej Duda przyjął we wtorek w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli Klubu Ambasadorów Mówiących po Polsku. W spotkaniu wziął także udział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

 

Zobacz także: Wystąpienie prezydenta podczas spotkania z Korpusem Dyplomatycznym Przedświąteczne spotkanie Pierwszej Damy z Paniami Ambasador i Współmałżonkami Szefów Misji Dyplomatycznych Spotkanie Pierwszej Damy z Przewodniczącą SHOM Andrzej Duda podziękował Ambasadorom za dotychczasową współpracę, a także podkreślił wagę, jaką dla właściwego zrozumienia spraw kraju przyjmującego, ma znajomość  jego języka narodowego. W trakcie rozmowy Prezydent Andrzej Duda przedstawił główne wydarzenia, których gospodarzem w bieżącym roku będzie Polska. W tym kontekście wspomniał przede wszystkim o obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości.

 

Wskazał także na dwa ważne wydarzenia o charakterze międzynarodowym. Pierwszym będzie czerwcowe spotkanie w Warszawie tzw. „9” bukaresztańskiej, a drugim grudniowa konferencja poświęcona ochronie klimatu COP 24 w Katowicach.

 

W dalszej części rozmowy poruszono również kwestie dotyczące przyszłości Unii Europejskiej, a także współpracy gospodarczej, w tym w formacie Inicjatywy Trójmorza oraz polityki bezpieczeństwa w regionie i na świecie. Prezydent podkreślił, że Polska bierze aktywny udział w pracach Rady Bezpieczeństwa ONZ w ramach swojej dwuletniej kadencji w tym gremium.

 


Poleć znajomemu