Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 6 marca 2018

Prezydent spotkał się z Premierem i Szefem MSZ

Wtorkowe spotkanie w Pałacu Prezydenckim było spotkaniem roboczym, zaplanowanym kilka tygodni temu i dotyczyło koordynacji działań rządu i ośrodka prezydenckiego w sprawie inicjatywy Trójmorza - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski. W spotkaniu uczestniczyli Prezydent RP Andrzej Duda, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Szef MSZ Jacek Czaputowicz oraz Krzysztof Szczerski.

 

Szef Gabinetu Prezydenta RP w rozmowie z PAP zapewnił, że nie zostało ono zwołane w trybie pilnym i uczestniczyli w nim także eksperci.


Minister Szczerski poinformował, że poza sprawą Trójmorza i „kwestii międzynarodowych”, pojawił się też wątek działań rządu w związku z katastrofą w Poznaniu, gdzie w wyniku wybuchu gazu zawaliła się kamienica i zginęło pięć osób.

 

W poniedziałek wieczorem Prezydent odwiedził w poznańskim szpitalu trzyletnią Zuzię, uratowaną z zawalonej kamienicy. Andrzej Duda spotkał się z rodzicami dziewczynki. Rozmawiał również z lekarzami na temat stanu zdrowia pacjentów, którzy ucierpieli w wyniku niedzielnej katastrofy budowlanej. Zapewnił też, że będzie rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim na temat pomocy poszkodowanym.

(PAP/KG)
 

Poleć znajomemu