Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 19 marca 2018

Prezydent: Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre [PL/ENG]

  |   Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN Wizyta w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru na urząd Kanclerza RFN

Polityka wobec Rosji, sytuacja na Ukrainie, szczyt NATO, bezpieczeństwo energetyczne, współpraca w ramach Trójkąta Weimarskiego, relacje Europa-USA - to tematy, o których Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel. Spotkanie odbyło się w poniedziałek wieczorem w Belwederze. 

 

Zobacz także: Prezydent spotkał się szefem MSZ Niemiec [PL/ENG] Spotkanie Prezydenta RP z Kanclerz Niemiec - Ta wizyta pokazuje, że kontakty polsko-niemieckie są bardzo dobre i że kanclerz Niemiec Angela Merkel zwraca na nie znaczną uwagę - powiedział Andrzej Duda, dziękując niemieckiej polityk za jej wizytę w Warszawie, drugą - jak podkreślił - po "sąsiedzie z drugiej strony, jakim jest Francja".

 

ENGLISH VERSION >>>

 

Poniedziałkowe spotkanie w Warszawie jest drugim - po Paryżu - celem podróży zagranicznej Angeli Merkel od chwili ponownego wyboru przez Bundestag na urząd Kanclerza RFN. 

 

 

Zobacz także: Krzysztof Szczerski: Prezydent nie będzie uczestniczył w inauguracji mundialu w Rosji Minister Łapiński: Kwestia reparacji pojawia się w rozmowach polsko-niemieckich Prezydent wyraził rówież zadowolenie z sukcesu rozmów koalicyjnych między chadekami a socjaldemokratami i powołania w zeszłym tygodniu nowego niemieckiego rządu.

 

- Cieszymy się, że sytuacja jest w związku z tym ustabilizowana i pani Kanclerz z energią, jak zawsze, zabiera się do pracy, a nie ma co ukrywać - pracy jest bardzo dużo - mówił Andrzej Duda.

 

Zwrócił też uwagę, że kwestia dobrych relacji z Polską znalazła się w umowie koalicyjnej. - To dla nas również ważny sygnał do tego, żeby jak najlepiej te relacje budować - podkreślił. 

 

 

 

- Jako stabilne rządy Warszawy i Berlina powinniśmy zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił, ani z zewnątrz, ani od wewnątrz - powiedział Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski po spotkaniu Prezydenta Andrzeja Dudy z Kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

 

Zobacz także: Minister Szczerski: Polska i Niemcy powinny zrobić wszystko, żeby Europy nikt nie podzielił Jak podkreślił prezydencki minister na briefingu prasowym, rozmowa polityków poświęcona była m.in. uwarunkowaniom geopolitycznym dzisiejszego świata, bezpieczeństwu naszego regionu i bezpieczeństwu całej wspólnoty euroatlantyckiej. Wśród tematów poruszonych podczas spotkania wymienił ponadto rozwój współpracy obronnej w Europie, przyszłość UE i NATO oraz relacje ze Stanami Zjednoczonymi, m.in. w wymiarze ekonomicznym.

 

 

 

Rozmawiano także o przyszłości współpracy gospodarczej i handlowej między USA i Unią Europejską. - Zarówno Polska, jak i Niemcy stoją na stanowisku, że jesteśmy obrońcami wolnego handlu, chcielibyśmy, żeby te więzi euroatlantyckie były bardzo silne w wymiarze ekonomicznym, ale także w wymiarze współpracy politycznej - mówił Krzysztof Szczerski.

 

Politycy poruszyli równiez temat współpracy w ramach Trójkąta Weimarskiego. CZYTAJ WIĘCEJ >> 

(PAP/KP)

 

Poleć znajomemu