przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 10 kwietnia 2018

Wspomnienie Pracowników KPRP, którzy zginęli w Smoleńsku

Na pokładzie Tu-154M, który rozbił się w pobliżu lotniska w Smoleńsku, znajdowało się 96 osób, w tym Prezydent RP Lech Kaczyński i jego Małżonka Maria, a także jedenastu pracowników Kancelarii Prezydenta. Wciąż o nich pamiętamy!

 

NAZWISKA WSZYSTKICH OFIAR KATASTROFY >>

 

 

 

Śp. Władysław STASIAK

 

SZEF KANCELARII PREZYDENTA RP

 

Urodzony 15 marca 1966 r. we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Był Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji, szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego (od 24 sierpnia 2006 r. do 8 sierpnia 2007 r. oraz od 16 listopada 2007 r. do 15 stycznia 2009 r.), zastępcą Prezydenta m. st. Warszawy odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, zarządzanie kryzysowe i wdrażanie wydziałów obsługi mieszkańców. Od 15 stycznia 2009 r. zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta. 27 lipca 2009 r. powołany na stanowisko Szefa Kancelarii Prezydenta RP.  ŻYCIORYS WŁADYSŁAWA STASIAKA >>

 

 

 

Śp. Paweł WYPYCH

DORADCA I SEKRETARZ STANU W KANCELARII PREZYDENTA RP

 

Urodzony 20 lutego 1968 roku w Otwocku. Absolwent Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji oraz Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Był Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, głównym doradcą Prezesa Rady Ministrów, Prezesem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także instruktorem harcerskim i  harcmistrzem w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. Od 11 grudnia 2007 r. pełnił funkcję Doradcy Prezydenta RP. 30 kwietnia 2009 r. został mianowany Sekretarzem Stanu Kancelarii Prezydenta RP.  ŻYCIORYS PAWŁA WYPYCHA >>

 

 

  

 

Śp. Mariusz HANDZLIK

 

PODSEKRETARZ STANU, DYREKTOR BIURA SZ W KANCELARII PREZYDENTA RP

 

Urodzony 11 czerwca 1965 r. w Bielsku Białej. Absolwent Wydziału Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Był doradcą Prezesa Rady Ministrów ds. polityki zagranicznej, pierwszym sekretarzem i radcą ds. polityczno-wojskowych w Ambasadzie RP w Waszyngtonie, dyrektorem Departamentu Polityki Eksportowej w MSZ oraz wicedyrektorem w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa w MSZ. Był ambasadorem tytularnym i przewodniczącym Reżimu Kontrolnego Technologii Rakietowych (MTCR), ministrem w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Narodach Zjednoczonych. W latach 2006-2008 Dyrektor Biura Spraw Zagranicznych Kancelarii Prezydenta RP. 9 października 2008 r. Prezydent Lech Kaczyński wręczył Mariuszowi Handzlikowi akt powołania na Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta RP.  ŻYCIORYS MARIUSZA HANDZLIKA >>

 

 

 

 

Śp. Aleksander SZCZYGŁO

 

SZEF BIURA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO

 

Urodzony 27 października 1963 r. w Jezioranach. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, w latach 90. był asystentem senatora Lecha Kaczyńskiego oraz specjalistą w biurze prawnym Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, poseł na Sejm RP. Był szefem Kancelarii Prezydenta w 2006 roku, potem ministrem obrony narodowej. 15 stycznia 2009 roku prezydent Lech Kaczyński powołał go na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

 

 

 

Śp. Barbara MAMIŃSKA

 

DYREKTOR BIURA KADR I ODZNACZEŃ W KANCELARII PREZYDENTA RP

 

Urodzona 10.11.1957 r. w Pruszkowie. Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. W latach 2002-2005 współpracowała z Panem Prezydentem Lechem Kaczyńskim w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy. Zatrudniona w Kancelarii Prezydenta RP od 2005 r. na stanowisku Dyrektora Biura Kadr i Odznaczeń.

 

 

 

 

Śp. Izabela TOMASZEWSKA

 

DYREKTOR ZESPOŁU PROTOKOLARNEGO PREZYDENTA RP 

 

Urodzona 13 września 1955 r. w Kwidzynie, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Dyrektor Zespołu Protokolarnego Prezydenta. W Kancelarii Prezydenta RP pracowała od stycznia 2006 r.

 

 

 

Śp. Katarzyna DORACZYŃSKA

 

ZASTĘPCA DYREKTORA GABINETU SZEFA KANCELARII PREZYDENTA RP

 

Urodzona 03.10.1978 r. w Warszawie. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Była zatrudniona w Kancelarii Prezydenta RP od 2007 r. – m.in. na stanowisku Zastępcy Dyrektora Gabinetu Szefa Kancelarii Prezydenta RP.

 

 

 

Śp. Dariusz JANKOWSKI

 

ASPIRANT W ZESPOLE OBSŁUGI ORGANIZACYJNEJ PREZYDENTA RP

 

Urodzony 08.07.1955 r. w Warszawie. Zatrudniony w Kancelarii Prezydenta RP od 1993 r. na stanowisku aspiranta w Zespole Obsługi Organizacyjnej Prezydenta. 

 

 

 

 

Śp. płk dr hab. nauk med. Wojciech LUBIŃSKI

 

LEKARZ PREZYDENTA RP

 

Urodzony 04.10.1969 r. w Rykach. Doktor Nauk Medycznych, Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Lekarz Prezydenta RP od 2006 r.

 

 

 

Śp. ks. Roman INDRZEJCZYK

 

KAPELAN PREZYDENTA RP

 

Urodzony 14 listopada 1931 r. w Żychlinie, ukończył Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie. Kapelan Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od stycznia 2006 r.

 

 

 

Śp. Jolanta SZYMANEK-DERESZ

 

SZEF KANCELARII PREZYDENTA W LATACH 2000-2005

 

Urodzona 12.07.1954 r. w Przedborzu, prawnik, polityk, poseł. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od 3 stycznia 2000 roku zajmowała stanowisko podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, a od 13 czerwca 2000 r. pełniła funkcję szefa Kancelarii Prezydenta RP. 23 grudnia 2000 r. została ponownie powołana na to stanowisko, odwołano ją 18 października 2005 r.

 

(KP)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.