przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Sobota, 14 kwietnia 2018

"Jestem dumny z polskich skoczków narciarskich"

  |   Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Gala Olimpijska podsumowująca XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że politycy będą dokładać starań, aby polski sport dalej się rozwijał Prezydent Andrzej Duda zapewniał, że politycy będą dokładać starań, aby polski sport dalej się rozwijał Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej, spotkał się w reprezentantami Polski na XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu

- Bardzo serdecznie dziękuję i jeszcze raz gratuluję naszym skoczkom – panu Kamilowi Stochowi, który zdobył złoty medal. Dziękuję, że mogłem dotknąć olimpijskiego medalu! To wielka sprawa – mówił Prezydent Andrzej Duda na Gali Olimpijskiej.

 

W sobotę w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się Gala Olimpijska, podczas której podsumowano XXIII Zimowe Igrzyska w Pjongczangu. Na uroczystości gościł Prezydent Andrzej Duda, który spotkał się w reprezentantami Polski.

 

Zobacz także: Para Prezydencka kibicowała drużynie polskich skoczków Wszystkim sportowcom i  trenerom Prezydent Andrzej Duda podziękował za wysiłek włożony w przygotowanie do igrzysk. Podkreślił, że triumfy zawodników są zasługą także osób z nimi współpracujących. - Bez tego sukces nie byłby możliwy – przypomniał.

 

 

PEŁNA TREŚĆ WYSTĄPIENIA>>>

 

Skoczkom narciarskim gratulował sukcesów.  - Jestem bardzo dumny z tego, że polska drużyna zdobyła medal brązowy, jestem ogromnie dumny z tego, że pan Kamil Stoch zdobył trzeci złoty medal olimpijski. Wykonaliście ciężką pracę – dodał.

 

Jednocześnie zapewnił, że politycy będą dokładać starań, aby polski sport dalej się rozwijał. - Mogę z tego miejsca powiedzieć, że będziemy czynili wszystko, żeby tak było. Żeby skocznie były zmodernizowane, żeby powstawały nowe ‒ czy lepsze ‒ możliwości uprawiania narciarstwa alpejskiego, żeby były nowe trasy biegowe – wyliczał Prezydent.

 

Polscy zawodnicy w lutym w Korei Południowej zdobyli dwa medale w skokach narciarskich. Na dużym obiekcie indywidualnie najlepszy był Kamil Stoch, a z kolegami z drużyny stanął na najniższym stopniu podium.

 

 

 

Gala rozpoczęła się od odsłonięcia przez skoczków replik ich medali w Muzeum Sportu. Później m.in. sportowcy odebrali symboliczne czeki od PKOl za wywalczone krążki. Na uroczystości zaprezentowano także okolicznościowy znaczek przygotowany przez Pocztę Polską. Znajdują się na nim: twarz Kamila Stocha, jego sylwetka w locie i napis "Mistrz Kamil Stoch". W opracowywaniu znaczka udział miała żona mistrza olimpijskiego Ewa Bilan-Stoch.

 

Andrzejowi Dudzie podczas sobotniej uroczystości towarzyszyli ministrowie KPRP Krzysztof Szczerski i Adam Kwiatkowski oraz Doradca Prezydenta RP Piotr Nowacki. (BZ/PAP)

 

 

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.