Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Niedziela, 29 kwietnia 2018

Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego

  |   Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Okolicznościowa iluminacja na fasadzie Pałacu Prezydenckiego z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych

W niedzielę po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego rozbłysła okolicznościowa iluminacja z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych.


29 kwietnia 1978 r. w Gdańsku powstał Komitet Założycielski Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, dając początek robotniczemu ruchowi, który rozpoczął strajk w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r.


Zobacz także: List z okazji 40-lecia utworzenia Wolnych Związków Zawodowych Prezydent Andrzej Duda skierował list do organizatorów i uczestników ogólnopolskich uroczystości upamiętnienia czterdziestolecia narodzin ruchu Wolnych Związków Zawodowych. - Powstanie Wolnych Związków Zawodowych było jasnym sygnałem, że nikt, kto w słusznej sprawie staje do walki z opresyjnym państwem, nie będzie osamotniony, że może liczyć na pomoc i wsparcie. Z tego ducha wyrósł Polski Sierpień, a następnie „Solidarność” – potężny głos narodu zjednoczonego wokół idei wolności – zaznaczył Andrzej Duda. Podczas sobotnich uroczystości słowa Prezydenta odczytał Doradca Andrzej Waśko.

(KG)

Poleć znajomemu