przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Wtorek, 1 maja 2018

2 maja Dzień Flagi RP i Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Obchody święta 2 maja 2017 r.

2 maja Prezydent RP  Andrzej Duda weźmie udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą. Obchody rozpoczną się od uroczystego podniesienia Flagi Państwowej RP na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego.

 

Następnie Prezydent, razem z Pierwszą Damą, mają rozdawać biało-czerwone flagi warszawiakom i wszystkim, którzy zgromadzą się w czasie tej uroczystości na placu Zamkowym.

 

W południe na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda wręczy narodowe flagi przedstawicielom różnych organizacji, instytucji, które działają zarówno w Polsce, jak i za granicą, i które są ambasadorami polskiej sprawy. Prezydent wręczy również odznaczenia państwowe.

 

Zobacz także: Minister Kolarski o aktywności Prezydenta 2 i 3 maja Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski podkreśla, że Prezydent, "dla którego sprawy Polonii od początku sprawowania urzędu są jednym z priorytetów", zorganizuje po raz kolejny uroczystość, w czasie której zostaną odznaczone osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się polskiej sprawie poza granicami Polski.

 

Minister zwraca uwagę, że uroczystości zarówno 2, jak i 3 maja, jak to jest w zwyczaju Prezydenta Andrzeja Dudy, mają zawsze taki dwojaki wymiar - z jednej strony oficjalny, a z drugiej strony mają ten bardzo silny wymiar obywatelski, którego znaczenie Prezydent zawsze podkreśla - zaznaczył minister.

 

Po południu Prezydent weźmie udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM”.


W 2017 roku RMF FM zorganizował pierwszą biało-czerwoną sztafetę, przemierzając Polskę z północy na południe – z Helu na Giewont. W tym roku sztafeta będzie biegła w odwrotnym kierunku. Zacznie się pod Tatrami, a zakończy na Bałtyku, na pokładzie ORP Błyskawica. W sztafecie wraz z ekipą RMF FM pobiegną gwiazdy muzyki i sportu oraz politycy, w tym także Andrzej Duda.  Latem flagę słuchaczy RMF FM weźmie ze sobą na szczyt K2 polski skialpinista, Andrzej Bargiel. (KG)
 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.