przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 2 maja 2018

Prezydent wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM”

  |   Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM” Prezydent Andrzej Duda wziął udział w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM”

Prezydent Andrzej Duda pobiegł w „Biało-Czerwonej Sztafecie RMF FM”. W ramach akcji flaga narodowa przemierza Polskę z południa na północ. 

 

Biało-czerwona sztafeta wyruszyła w środę rano z Zakopanego. Wczesnym popołudniem młodzi siatkarze z PZPS na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego przekazali flagę narodową Andrzejowi Dudzie. Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu Prezydent wspólnie z młodzieżą przebiegł Krakowskim Przedmieściem pod Kolumnę Zygmunta.

 

Tam biało-czerwoną flagę przejęli politycy: Michał Dworczyk (PiS), Joanna Kluzik-Rostkowska (PO), Marek Sowa (Nowoczesna), Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15) i Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL). Finał sztafety zaplanowano w Gdyni - na pokładzie ORP Błyskawica.

 

Zobacz także: Prezydent na biegu „Urodziny Janosika” W 2017 r.  Radio RMF FM zorganizowało pierwszą biało-czerwoną sztafetę przemierzając Polskę z północy na południe – z Helu na Giewont. W tym roku sztafeta biegnie w odwrotnym kierunku. Zaczęła się pod Tatrami, a zakończy na Bałtyku, na pokładzie ORP Błyskawica. W sztafecie biegną m.in. gwiazdy muzyki i sportu oraz politycy.

 

Dzień Flagi RP ustanowiono w 2004 roku. Historycznie polskie barwy narodowe wywodzą się z barw herbu Królestwa Polskiego i herbu Wielkiego Księstwa Litewskiego. W symbolice polskiej flagi biel pochodzi od bieli orła, będącego godłem Polski i bieli Pogoni - rycerza galopującego na koniu - godła Litwy. Oba godła znajdują się na czerwonych tłach tarcz herbowych. Na naszej fladze biel znalazła się u góry, ponieważ w polskiej heraldyce ważniejszy jest kolor godła niż tła. (PAP/WP)

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.