Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 8 maja 2018

Spotkanie „Startupy w Pałacu - KOOPERACJA” [PL/ENG]

  |   Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Wystąpienie Prezydenta RP Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie poprowadził red. Marek Tejchman Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Spotkanie Startupy w Pałacu - KOOPERACJA Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przedstawiciele startupów mieli możliwość rozmowy z Prezydentem

Zadaniem władz jest budowanie dobrego klimatu dla postępu w dziedzinie rozwoju gospodarczego, pokazywanie zainteresowania przedsiębiorcom, budowanie przyjaznego klimatu wokół prowadzonej działalności, także tej najmniejszej – podkreślał we wtorek Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”.

 

ENGLISH VERSION>>

 

Zaznaczył, że właśnie dlatego powstała w Pałacu Prezydenckim idea dotycząca startupów. - Żeby w jednym absolutnie z najważniejszych miejsc w Polsce można było przyjść podzielić się swoimi doświadczeniami, podzielić się swoimi potrzebami i znaleźć się na tym rzeczywiście wysokim poziomie – mówił. Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta podczas spotkania „Startupy w Pałacu – KOOPERACJA”


Prezydent przekonywał, że dotychczasowe spotkania przyniosły konkretne wyniki, co najmniej w kilku przypadkach doszło do wdrożenia pomysłów startupów. Przypomniał też o inicjatywie przyznawania startupom specjalnych paszportów uprawniających do udziału w jednej zagranicznej misji gospodarczej głowy państwa.


- To jest jedna z polityk, którą my tutaj w Pałacu realizujemy. Mam nadzieję, że dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli ją nadal realizować - podsumował Andrzej Duda, zwracając się do zgromadzonych przedsiębiorców. Zobacz także: Kolejne śniadanie w ramach projektu „Startupy w Pałacu” Startupy w Pałacu 10 najlepszych startupów w Pałacu Prezydenckim PL/ENG „Startupy w Pałacu”. Finał II edycji.

 

Prezydent wskazywał także, że władza państwowa przede wszystkim powinna stwarzać jak najlepsze regulacje, dawać ułatwienia, stwarzać dobry system podatkowy - taki, który z jednej strony pozwoli uczestniczyć w rozwoju państwa, ale z drugiej strony także umożliwi rozwój. - Powinna stwarzać ogólnie dobre warunki funkcjonowania – zaznaczył. - Takie są obowiązki państwa i zapewniam, że staram się, aby były one jak najlepiej realizowane – dodał.

 

 

 

We wtorkowym spotkaniu uczestniczyli członkowie zarządów i kadra odpowiedzialna za obszar innowacji z ponad 30 firm prywatnych i spółek skarbu państwa oraz przedstawiciele startupów. Obecna była także minister Halina Szymańska, Szef KPRP wraz z kierownictwem Kancelarii. Spotkanie poprowadził red. Marek Tejchman.

 

Konferencja „Startupy w Pałacu - Kooperacja” to kolejne wydarzenie związane z cyklem spotkań odbywających się z udziałem Prezydenta RP, a dotyczących programu, który ma na celu wsparcie ekosystemu startupów w Polsce oraz innowacyjnych polskich firm w poszukiwaniu możliwości rozwoju. Tym razem głównymi panelistami byli dyrektorzy i prezesi firm, które współpracują ze startupami w różnych dziedzinach. Prezentacje multimedialne przedstawili:

 

Dyr. Dep. Badań i Rozwoju PGNiG S.A. – Dariusz Dzirba
Dyr. Biura Innowacji PKO BP S.A. – Grzegorz Pawlicki
Prezes Zarządu Wielton S.A. – Mariusz Golec
Wiceprezes Zarządu Dramiński S.A. – Andrzej Wiktorowicz
Prezes Zarządu OncoArendi S.A. – Marcin Szumowski.

 

 

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania przedstawiciele startupów mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze spółkami i zaprezentowania swoich pomysłów.

 

 

Celem projektu „Startupy w Pałacu” jest promowanie polskich startupów oraz umożliwienie im nawiązania nowych kontaktów biznesowych w kraju i na świecie.  CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKCIE >>>

(KG)

 

Pełna relacja wideo ze spotkania:

 

Poleć znajomemu