Menu rozwijane

02 grudnia 2021

W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się kolejne rozmowy z przedstawicielami rządu nt. bezpieczeństwa energetycznego. Na poniedziałkowym spotkaniu z udziałem szefów spółek energetycznych omówiono sytuację na europejskim rynku energii i współpracę polsko–katarską w sektorze gazowym w kontekście zbliżającej się wizyty Prezydenta w tym kraju.

Może Cię zainteresować Konsultacje ws. bezpieczeństwa energetycznego

W tym tygodniu Andrzej Duda zwołał dwa spotkania poświęcone bezpieczeństwu energetycznemu. Poniedziałkowe z szefami spółek Skarbu Państwa, zajmujących się energią, a także wicepremierem Jackiem Sasinem i Piotrem Naimskim, pełnomocnikiem Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej. A dziś – także z ekspertami w tej dziedzinie. – Prezydent przykłada dużą wagę do spraw bezpieczeństwa energetycznego kraju, stąd oba spotkania poświęcone tej kwestii przed nadchodzącą wizytą w Katarze – ważną ze względu na planowane tam rozmowy nt. surowców, gazu LNG i inwestycji w poszukiwanie nowych źródeł energii – podkreślił szef BPM Jakub Kumoch.

Katar to jeden z naszych najważniejszych partnerów w związku z rozwojem technologii LNG i polskimi inwestycjami w ten rodzaj odbioru surowca. To także jeden z największych producentów i największy eksporter gazu LNG na świecie. W sobotę rozpocznie się wizyta oficjalna Prezydenta RP z Małżonką w tym kraju.