Menu rozwijane

25 listopada 2021

W siedzibie BBN odbyła się kolejna narada sztabu kryzysowego w sprawie sytuacji na granicy polsko–białoruskiej z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy i Premiera Mateusza Morawieckiego, a także m.in. szefów MSWiA, MON, MSZ i służb.

02__Andrzej_Duda_narada_BBN_211125_MBO14408.jpg [709.41 KB]Jeszcze dziś, o godz. 13.30, w Brukseli zaplanowane jest spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z Sekretarzem Generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Tematem rozmowy ma być kwestia bezpieczeństwa w regionie.

O godz. 14.15 zaplanowano wypowiedzi Prezydenta RP i Szefa Paktu Północnoatlantyckiego dla dziennikarzy.

Jak poinformował na briefingu prasowym po naradzie w BBN Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot, Prezydent Andrzej Duda będzie dążył do uzyskania, potwierdzenia i zwiększenia pełnego politycznego poparcia dla Polski w działaniach na rzecz bezpieczeństwa Europy i regionu. 

Podkreślił, że spotkania międzynarodowe, które odbywają się w tym tygodniu, „absolutnie nie kończą ofensywy dyplomatycznej ani Prezydenta, ani Premiera”. Minister Szrot poinformował, że w przyszłym tygodniu Andrzej Duda będzie m.in. uczestniczył w spotkaniu grupy V4 w Budapeszcie.

Może Cię zainteresować Kolejna narada ws. sytuacji na granicy W BBN kolejna narada ws. sytuacji na granicy